Trwa ładowanie...
wyprzedaże
29-12-2008 12:18

Ruszyły reklamacje i wyprzedaże

W Polsce, z powodu zakazu pracy w dni świąteczne, własnie trwają wyprzedaże.

Ruszyły reklamacje i wyprzedaże
d29iq03
d29iq03

Coraz bardziej przyzwyczajamy się do poświątecznych obniżek, ale zakupów jeszcze z ich powodu nie przekładamy na styczeń.

"Inaczej jest np. w Londynie, gdzie klienci czekają na tańsze towary i gotowi są stać po nie w wielogodzinnych, gigantycznych kolejkach. W tym roku na wejście do jednego ze sklepów, przed jego otwarciem czekało dwa tysiące osób" - informuje "Rzeczpospolita".

Ze zwrotem nabytku, który znajdzie się już w naszej szafie, kuchni, łazience, czy pokoju, a nie spełni pokładanych oczekiwań, może być bowiem problem. A okres poświąteczny jest szczególnie bogaty w reklamację "na świętego Mikołaja". Sprzedawcy mają prawo odmówić przyjęcia nietrafionego prezentu, który nie będzie miał wad. W Polsce nie ma bowiem przepisu, który nakazuje przyjmowanie zwrotów i wypłacanie pieniędzy.

d29iq03

"Kłopoty ze zwrotem towarów to jeden z największych problemów w pierwszych dniach po Bożym Narodzeniu" - mówi "Rzeczpospolitej" Grażyna Rokicka, prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

Nie powinniśmy mieć problemu z oddaniem niechcianego suweniru jeśli na paragonie w sklepie sprzedawca napisał nam, że zgadza się na zwrot.
Ważne jest jednak, aby to zrobić w wyznaczonym czasie, bo z reguły sklepy zastrzegają, że do namysłu mamy tylko np. pięć lub siedem dni. Mogą tak zrobić, bo jest to kwestia indywidualnej umowy sprzedawcy z klientem. Po wyznaczonym terminie mają już prawo nie przyjąć zwrotu - wyjasnia "Rzeczpospolita".

d29iq03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29iq03