Trwa ładowanie...
usługi

Rynek pracy rośnie na święta

Firmy zatrudniają tymczasowo dodatkowe osoby, by zaspokoić większy
popyt

Share
Rynek pracy rośnie na święta
Źródło: Thinkstock
d3tvur8

Firmy zatrudniają tymczasowo dodatkowe osoby, by zaspokoić większy popyt - donosi "Rzeczpospolita".

Firmy doskonale zdają sobie sprawę, że w grudniu ich miesięczne obroty rosną średnio o 60 proc. w porównaniu z pozostałymi miesiącami roku. Zatrudniają więc dodatkowych pracowników, by sprostać większemu popytowi.

Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zrzeszającej 12 dużych sieci handlowych ocenia, że w okresie świątecznym Polacy wydadzą 24-25 mld zł.

Polecamy: Firmy zatrudniają tymczasowo dodatkowe osoby, by zaspokoić większy popytFirmy zatrudniają tymczasowo dodatkowe osoby, by zaspokoić większy popyt

d3tvur8

"Nie spodziewam się skoku takiego jak rok temu, kiedy w grudniu wzrost rok do roku wyniósł 12 proc. Ale mimo kryzysu Polacy chętnie robią zakupy i wzrost rok do roku wyniesie od dwóch do pięciu procent" - mówi Faliński.

Edyta Olko z agencji pracy tymczasowej Sanpro Job Service ocenia, że w ostatnich miesiącach roku zainteresowanie pracownikami tymczasowymi wśród pracodawców jest o blisko 30 proc. wyższe niż w pozostałych miesiącach.

"Zainteresowanie tą formą zatrudnienia rośnie, bo pracodawcy, szczególnie w kryzysie, nauczyli się korzystać z elastycznych form zatrudnienia" - ocenia Alicja Szepietowska z Polskiego Forum HR skupiającego kilkanaście dużych agencji pracy tymczasowych odpowiedzialnych za 60 proc. tego rynku.

MA

d3tvur8

Podziel się opinią

Share
d3tvur8
d3tvur8