Trwa ładowanie...
daroav7

Rząd chce wspomóc kobiety programem polityki rodzinnej

Ulgi podatkowe, zachęty dla pracodawców
zatrudniających kobiety, budowa nowoczesnych żłobków i przedszkoli
- to niektóre z propozycji zawartych w programie polityki
rodzinnej - poinformowała wiceminister pracy i
polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska.

daroav7
daroav7

Program zawierający pakiet rozwiązań, projektów ustaw dotyczących polityki rodzinnej maja przedstawić w czwartek premier Jarosław Kaczyński i wiceminister Kluzik-Rostkowska.

Planowane działania rządu zawarte w programie zostały rozłożone na lata 2008-2014. Jak powiedziała Kluzik-Rostkowska, w programie znajduje się pakiet rozwiązań pozwalających kobiecie pogodzić rolę zawodową z rodzinną. _ Im łatwiejszy będzie rynek pracy dla kobiet, tym łatwiej będą one podejmowały decyzję o urodzeniu dziecka _ - wyjaśniła. W programie znajdą się zachęty dla pracodawców, którzy zatrudniają kobiety.

Min. Kluzik-Rostkowska powiedziała, że rząd nie rezygnuje z "becikowego", ale chciałby jego wypłatę uzależnić od przedstawienia tzw. karty ciąży. Kartę taką ma każda kobieta, która regularnie w czasie ciąży chodzi do lekarza. Kluzik-Rostkowska wyjaśniła, że propozycja ta zmierza do tego, by zmotywować kobiety z pewnych środowisk, by zadbały o siebie i dziecko.

Kolejnym planowanym rozwiązaniem są ulgi podatkowe dla rodzin odliczane przy składaniu rocznych zeznań PIT. Rząd chciałby, by docelowo kwota takiej ulgi wyniosła 500 złotych na każde dziecko.

Program polityki rodzinnej rządu ma trafić w czwartek na stronę internetową www.rodzina.gov.pl. Będzie tam forum internetowe i adres poczty elektronicznej, na który wszyscy zainteresowani mogą przesyłać opinie i uwagi. Po miesiącu debata publiczna zostanie zakończona i wtedy rozpocznie się praca nad tworzeniem projektów ustaw.

daroav7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daroav7