Trwa ładowanie...
d2qypf9
IAR
rząd

Rząd chce zysku NBP

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zapewnił, że rząd zrobi wszystko, aby nie podnosić podatków. Gość Sygnałów Dnia powiedział, że konieczna jest pomoc prezydenta, aby przekonać prezesa NBP do propozycji przekazania zysku za ten rok do budżetu państwa.
Share
d2qypf9

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zapewnił, że rząd zrobi wszystko, aby nie podnosić podatków.

Gość Sygnałów Dnia powiedział, że konieczna jest pomoc prezydenta, aby przekonać prezesa NBP do propozycji przekazania zysku za ten rok do budżetu państwa.

Wczoraj premier Donald Tusk powiedział, że w przyszłym roku do budżetu państwa może trafić ponad 10 miliardów złotych z NBP. Sławomir Nowak podkreślił, że nie chodzi o użycie rezerw baku centralnego tylko skorzystanie z wypracowanego ubiegłorocznego zysku.

Szef gabinetu politycznego premiera powiedział, że podczas spotkania prezydenta z premierem Lech Kaczyński wyraził zainteresowanie propozycjami rządowymi.

Zdaniem Sławomira Nowaka, prezydent przychylnie odniósł się do zmniejszenia w przyszłym roku nakładów na modernizację polskiej armii po to, by poprawić sytuację polskiego budżetu.

d2qypf9

Podziel się opinią

Share
d2qypf9
d2qypf9