Trwa ładowanie...

Rząd szuka gotówki w ziemi

W nieruchomościach, o które upominają się byli właściciele, drzemią miliardy złotych. Agencja Nieruchomości Rolnych idzie więc na rekord. W przyszłym roku ma szansę podwoić sprzedaż gruntów - pisze "Puls Biznesu".

Share
Rząd szuka gotówki w ziemi
Źródło: Jupiterimages
dgnz3f5

W nieruchomościach, o które upominają się byli właściciele, drzemią miliardy złotych. Agencja Nieruchomości Rolnych idzie więc po rekord. W przyszłym roku ma szansę podwoić sprzedaż gruntów - pisze "Puls Biznesu".

Jak zauważa gazeta, przyszłoroczny plan sprzedaży ziemi należącej do ANR opiewa na 90 tys. ha. To o 15 proc. więcej niż wyniosła sprzedaż agencji przed rokiem, ale do rekordu nadal daleko.

Jak przyznaje "PB" Tomasz Nawrocki, prezes ANR, rząd zachęca ją, żeby sprzedawała więcej. Według prezesa, jeśli zostaną zniesione obecne bariery prawne, będzie szansa zbliżyć się do poziomu sprzedaży wynoszącego 200 tys. ha gruntów rocznie.

dgnz3f5

Ten optymistyczny scenariusz oznacza, że rząd mógłby liczyć na około 3 mld zł wpływów ze sprzedaży ziemi przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

Jednak zdaniem prezesa Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Rewindykacyjnych, Mirosława Szypowskiego, dopóki nie znajdzie się przynajmniej w lasce marszałkowskiej, jakiekolwiek dysponowanie nieruchomościami, o które upominają się właściciele lub ich spadkobiercy, sprzedaż gruntów będzie kradzieżą i zostanie zaskarżona przez OPOR - odnotowuje gazeta.

dgnz3f5

Podziel się opinią

Share
dgnz3f5
dgnz3f5