Samoprzylepna taśma Lego. Milion dolarów na produkcję Nimuno Loops

Nimuno Loops to samoprzylepna taśma kompatybilna z klockami Lego. Można ją ciąć nożyczkami i przyklejać w dowolnym miejscu – na ścianach, meblach czy zabawkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samoprzylepna taśma Lego. Milion dolarów na produkcję Nimuno Loops
(Fot: youtube.com/screen)

Taśmę stworzyła dwójka projektantów z RPA. Nimuno Loops nie jest oficjalnym produktem Lego, ale jest kompatybilna z popularnymi klockami. Pasuje także do klocków Mega Bloks czy Kreo. Jest elastyczna, miękka i pokrywa nawet obłe kształty. Taśma może być elementem zabawy, służyć dekoracji lub mieć praktyczne zastosowanie w domu. Twórcy przekonują, że to projekt, bez którego nie będzie można żyć.

Niezwykła taśma już podbiła serca internautów na całym świecie. Jego twórcy potrzebowali 8 tys. dolarów na wdrożenie projektu. O wsparcie poprosili internatów za pośrednictwem platformy crowdfoundingowej. Wpłat można było dokonywać w dowolnej kwocie. Projekt okazał się hitem. W ciągu miesiąca twórcy taśmy zebrali ponad 7 tys. proc. potrzebnej sumy. W tej chwili to ponad 1,2 mln dolarów od 33 tys. internautów, a zbiórka pieniędzy potrwa jeszcze 24 dni.

[

Podziel się

Fot. Indiegogo.com ]( # )

Produkt jest sprzedawany w rolkach. Koszt dwóch sztuk to 11 dolarów. Taśma jest dostępna w kilku kolorach. Przedsprzedaż już ruszyła.

Twórcy Nimuno Loops to Anine Kirsten i Max Basler, projektanci z Uniwersytetu Technologicznego Cape Peninsula w Republice Południowej Afryce.

"Jesteśmy pasjonatami designu. Dokładamy wszelkich starań, aby uczynić świat lepszym przez tworzenie funkcjonalnych i pięknych rzeczy. Większość naszej pracy koncentruje się głównie na zabawkach - szczególnie na tych, które angażują dzieci i zachęcają do rozwijania kreatywności" – piszą na platformie Indiegogo projektanci.

Polub WP Finanse