Trwa ładowanie...

Samorządy podnoszą czynsze o 100 proc.

Coraz więcej miast podnosi opłaty za korzystanie z mieszkań komunalnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Teraz opłaty za metr kwadratowy będą uzależniane od stanu budynku i lokalizacji. Samorządy chcą także przyspieszyć procesy prywatyzacyjne. To nowa polityka mieszkaniowa gmin.

Share
Samorządy podnoszą czynsze o 100 proc.Źródło: Jupiterimages
d41ck52

100-procentowe podwyżki czynszu wprowadziły już Elbląg i Gdańsk. Do kolejnych przymierzają się Olsztyn, Słupsk i Poznań Jeśli kogoś nie będzie będzie stać na wyższe czynsze, będzie mógł zamienić mieszkanie na mniejsze i na obrzeżach miasta. Tam cena wynajmu metra kwadratowego będzie dużo niższa. Kto się nie dostosuje, musi liczyć się z eksmisją.

Gminy chcą także przyspieszyć prywatyzację swoich lokali. Plany zakładają sprzedaż połowy wszystkich lokali komunalnych. Pierwszeństwo wykupu będą mieli dotychczasowi najemcy, którzy mogą dostać nawet 95 proc. upusty. Wyjątkiem od tej zasady mogą być jednak najatrakcyjniejsze nieruchomości, które gminy wystawią w przetargach. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę tanich mieszkań komunalnych na peryferiach miasta.

d41ck52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ck52
d41ck52