Trwa ładowanie...
d2i3iyx
piwo

Scottish & Newcastle dystrybutorem Żywca w Anglii

Od 29 stycznia 2009 r. za marketing i dystrybucję piwa Żywiec w Wielkiej Brytanii będzie odpowiadać Scottish & Newcastle UK (S&N UK) a w Irlandii Heineken Ireland.

Share
d2i3iyx

Obaj dystrybutorzy, którzy zajmą się sprzedażą oraz wsparciem marketingowym piw produkowanych przez Grupę Żywiec należą do Grupy Heineken, która jest też właścicielem Żywca. Michael McKeown, dyrektor ds. logistyki, zakupów i eksportu Grupy Żywiec S.A. powiedział, że działania marketingowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii będą się koncentrować na wspieraniu marki flagowej Żywiec.

Żywiec, największe piwo premium w Polsce eksportowane jest do ponad 20 krajów na całym świecie . Wielka Brytania i Irlandia należą do najważniejszych rynków eksportowych Żywca w Europie. Piwo Żywiec niedawno zdobyło nagrodę London International Beer Challenge Award dla najlepszego piwa spośród piw typu lager o zawartości alkoholu 5,6-6,9% objętości. Wyniki konkursu International Beer Challenge zostały przedstawione w Londynie pod koniec listopada br.

W uzasadnieniu organizatorzy napisali: "Żywiec posiada wyrazisty, równy i przyjemnie zbalansowany smak. Początkowo dominuje szlachetny słód, który ustępuje miejsca aromatycznemu chmielowi z posmakiem migdałowym. Na samym końcu słodko-gorzki smak powoli staje się bardziej intensywny. Żywiec jest najczęściej eksportowanym piwem w Polsce".

Jurorzy docenili także walory smakowe piwa "Żywiec Porter", który znalazł się na liście 50 najlepszych piw na świecie. Według ekspertów "Żywiec Porter" to "jeden z ostatnich porterów bałtyckich (…). Dzięki leżakowaniu przez ponad 90 dni posiada gładkość i jasność, które rozświetlają liczne aromaty ciemnego słodu".

Autor: JS

d2i3iyx

Podziel się opinią

Share
d2i3iyx
d2i3iyx