Trwa ładowanie...
e-handel

Sejm debatował na temat kontroli e-handlu

Projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej przewiduje ułatwienie inspektorom skarbowym walkę z szarą strefą w handlu internetowym.

Share
Sejm debatował na temat kontroli e-handlu
Źródło: Jupiterimages
dtqow0d

W piatek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy. Propozycje nowelizacji przygotował rząd. Obejmują one także zmiany w kilku innych ustawach, m.in. w ustawie o doradztwie podatkowym.

Projektowane zmiany mają nałożyć obowiązek współpracy z fiskusem m.in. na wydawców, redaktorów, nadawców programów radiowych i telewizyjnych, administratorów lub właścicieli stron internetowych, czy podmioty świadczące usługi utrzymania domen i stron internetowych. Podmioty te będą musiały udzielać szczegółowych informacji o firmach i osobach korzystających z ich usług. Podobnych informacji będą musiały udzielać inspektorom banki.

Obecnie inspektorzy ścigający firmy handlujące w internecie, ale nie płacące podatków, dysponują np. ich adresami IP czy numerami kont, ale to za mało, by wszcząć kontrolę.

W przypadku nieuzasadnionej odmowy udostępnienia informacji będzie grozić kara do 5 tys. zł. Zdaniem resortu finansów, dzięki nowym przepisom organy skarbowe uzyskają dodatkowe uprawnienia do kontroli e-handlu.

IP
Handel-Net

dtqow0d

Podziel się opinią

Share
dtqow0d
dtqow0d