Trwa ładowanie...
dodatki
22-02-2007 11:30

Senat poparł dodatki dla emerytów

Senat przyjął bez poprawek ustawę o tak zwanym dodatku senioralnym dla najuboższych emerytów i rencistów. Oznacza to, że ci, których dochód nie przekracza 1200 złotych brutto, dostaną w kwietniu jednorazowy dodatek.

Senat poparł dodatki dla emerytówŹródło: WP.PL
d22fhrv
d22fhrv

Senat przyjął bez poprawek znowelizowaną ustawę o zapomogach dla najuboższych emerytów i rencistów. Zgodnie z nowelą, dodatkowe pieniądze będą mogły otrzymać osoby, których świadczenie nie przekracza 1,2 tys. zł.

Za przyjęciem noweli ustawy było 56 senatorów; przeciwko - 3, a 27 wstrzymało się.

Jak mówił sprawozdawca senackiej komisji rodziny i polityki społecznej sen. Antoni Szymański (klub parlamentarny PiS), mimo uwag senatorowie zdecydowali o przyjęciu noweli bez poprawek, aby zapomogi mogły trafić do emerytów już w kwietniu tego roku.

d22fhrv

Zgodnie z nowelizacją, zapomogę w maksymalnej wysokości 420 zł otrzymają osoby, których renta bądź emerytura nie przekracza 600 zł. W przypadku świadczeń w wysokości 600-800 zł zapomoga wyniosłaby 310 zł; w przypadku rent i emerytur w wysokości 800-1 tys. zł - byłoby to 180 zł. Pozostałe osoby, których dochód nie przekracza 1,2 tys., otrzymają 140 zł.

Dodatek ten ma być wypłacony w kwietniu.

Przyjęcie nowelizacji ustawy o zapomodze oznacza, że w roku 2007 nie będzie waloryzacji rent i emerytur.

Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

PAP, IAR

d22fhrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22fhrv