Trwa ładowanie...
d1airnq

Silurian Hallwood z grupy Petrolinvestu pozyskał 37 mln zł z oferty prywatnej

17.04. Warszawa (PAP) - Silurian Hallwood, spółka z grupy Petrolinvestu, zakończyła proces emisji akcji w ramach drugiej oferty prywatnej oraz zawarła umowy subskrypcji akcji nowej...

Share
d1airnq

17.04. Warszawa (PAP) - Silurian Hallwood, spółka z grupy Petrolinvestu, zakończyła proces emisji akcji w ramach drugiej oferty prywatnej oraz zawarła umowy subskrypcji akcji nowej emisji stanowiących łącznie 12,66 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Kwota pozyskana z emisji to 7,25 mln GBP, czyli 37 mln zł - poinformował Petrolinvest w komunikacie.

"Pozyskane środki, łącznie z środkami z pierwszej emisji prywatnej przeprowadzonej w listopadzie 2011 roku w wysokości 13 mln GBP, zostaną wykorzystane przez Silurian Hallwood przede wszystkim na prowadzenie prac poszukiwawczych węglowodorów na posiadanych przez tę spółkę koncesjach w Polsce" - napisano w komunikacie.

Silurian Hallwood, poprzez swoją spółkę zależną, jest posiadaczem czterech koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (bloki "Lidzbark Warmiński", "Kętrzyn", "Węgorzewo" oraz "Gołdap") o łącznej powierzchni 2.333,56 km kw. zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej, w niedalekim sąsiedztwie eksploatowanych złóż ropy naftowej na terenie obwodu Kaliningradzkiego.

W wyniku emisji nowych akcji, udział Petrolinvest w Silurian Hallwood stanowił będzie 31,67 proc. kapitału zakładowego spółki.

Silurian Hallwood to spółka joint-venture utworzona w lipcu 2011 roku, w której największe udziały objęli Petrolinvest i Hallwood Energy Group. (PAP)

jow/ ana/

d1airnq

Podziel się opinią

Share
d1airnq
d1airnq