Trwa ładowanie...
d4c5fhk
03-02-2017 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Piątkowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CCC zgodziło się na odstąpienie od realizacji punktów porządku walnego. O zaniechanie rozpatrywania uchwał wnioskował zarząd.

d4c5fhk

- Energa rozpozna odpisy aktualizujące wartość Elektrowni Ostrołęka B na 132 mln zł i zostaną one uwzględnione w raporcie za 2016 rok - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Grupa Monnari szacuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w styczniu 2017 r. ok. 19,8 mln zł, czyli wzrosły rdr o 6,45 proc. - podała grupa w komunikacie.

- Grupa Monnari planuje do końca 2017 roku zwiększyć powierzchnię handlową w zależności od sytuacji rynkowej, od 5 proc. do 10 proc. - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie prasowym.

- Jacek Rawecki złożył rezygnację z funkcji I wiceprezesa zarządu KGHM i rada nadzorcza powołała Rafała Pawełczaka na wiceprezesa spółki - poinformował KGHM w piątkowym komunikacie.

d4c5fhk

- Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Altus TFI zmniejszyły zaangażowanie w akcjonariacie spółki Chemoservis-Dwory z 8,41 proc. do 4,41 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego spółki Alta, podpisała z Retail Concept list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha w Siewierzu, gdzie ma powstać centrum handlowo-usługowe i kulturalne - podała Alta w komunikacie prasowym. Przewidywana kwota transakcji może wynieść 8,5 mln zł.

- Bytom miał w styczniu 2017 roku 12,7 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 11 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Spółka zależna Murapolu kupiła od OPTI K1 nieruchomość w Gdańsku o powierzchni 0,8 ha za 11,9 mln zł netto - podał Murapol w komunikacie.

d4c5fhk

- Przychody grupy Gino Rossi w styczniu 2017 r. wyniosły 19,9 mln zł, co oznacza spadek 2,3 proc. rdr - podała spółka w komunikacie.

- Program restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej zakłada osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego w I kwartale 2017 roku - poinformował prezes Tomasz Rogala.

- Spółka Abadon Real Estate, należąca do holdingu Murapol, zwiększyła zaangażowanie kapitałowe w Awbud i posiada obecnie 9,47 proc. udziału w akcjonariacie spółki - poinformował w komunikacie prasowym Murapol. Ponadto ARE zawarła warunkową umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów Petrofox, podmiotu dysponującego większościowym pakietem akcji Awbudu.

- Zarząd Integera zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej w Malezji i na Ukrainie - poinformował Integer w komunikacie.

d4c5fhk

- Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego zdecydował, że ze względu na trudną sytuację ekonomiczno - finansową spółki wypłata nagrody rocznej, tzw. czternastej pensji za rok 2016 dokonana zostanie w częściach - poinformowała spółka w komunikacie.

- Fedha wezwała do sprzedaży 18.783.120 akcji Vantage Development, stanowiących 30,08 proc. akcji spółki, po 3,25 zł za akcję - poinformował w piątek pośredniczący DM PKO BP.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d4c5fhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c5fhk