Trwa ładowanie...
d21ydn2
09-10-2015 17:20

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Kurs akcji Grodna wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym warszawskiej giełdy o 0,92 proc. do 5,5 zł.

d21ydn2
d21ydn2

- Grodno, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, zadebiutował w piątek na rynku głównym GPW. W najbliższym czasie spółka nie planuje emisji, ale w przyszłości giełda może być źródłem pozyskania kapitału przy okazji ewentualnych akwizycji.

- Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o masie powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-wrzesień do 15,17 proc. z 14,03 proc. w analogicznym okresie 2014 roku - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- DC Service, spółka zależna Kerdosu, rozwiązała zawartą w sierpniu umowę kupna 50,79 proc. akcji spółki Meng Drogerie - podał Kerdos w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Pfleiderer Grajewo w związku z ofertą publiczną akcji serii E - podała KNF w komunikacie.

d21ydn2

- Nakłady inwestycyjne Kruka na zakup portfeli wierzytelności w Polsce i za granicą wyniosły w trzecim kwartale 2015 roku 71 mln zł. Wartość nominalna wierzytelności nabytych przez grupę w tym okresie wyniosła 607 mln zł - podał Kruk w komunikacie.

- Cena maksymalna akcji w ofercie Lokum Deweloper na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych została ustalona na 20 zł - podała spółka w aneksie do prospektu.

- Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał korzystne dla Polnordu wyroki w kwestii odszkodowań drogowych w Wilanowie.

- Walne zgromadzenie AB zdecyduje 5 listopada o przeznaczeniu 11,3 mln zł z zysku za rok 2014/15 na dywidendę dla akcjonariuszy, co daje 0,7 zł na akcję - podała spółka w treści uchwał przygotowanych na WZ.

d21ydn2

- NWZ Neuki zdecyduje o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia do końca 2016 roku skupu do 103.000 akcji własnych za maksymalnie 46,35 mln zł - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 5 listopada.

- Notowana na NewConnect spółka PIK, detaliczny dystrybutor podręczników szkolnych, zaktualizowała strategię rozwoju i do końca tego roku chce wygasić działalność związaną z podręcznikami - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d21ydn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ydn2