Trwa ładowanie...
diary95
26-02-2016 17:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Rada nadzorcza Energi odwołała z zarządu Romana Pionkowskiego - poinformowała spółka w komunikacie.

diary95
diary95

- Kernel Holding w II kwartale roku obrotowego 2015/2016 miał 116,5 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 54,8 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Getin Noble Bank planuje ograniczenie kosztów operacyjnych i chce do końca 2016 roku w ramach zwolnień grupowych ograniczyć zatrudnienie o maksymalnie 15 proc. - poinformował bank w przesłanym PAP komunikacie.

- Kernel chce przejąć tłocznię oleju za 95,8 mln USD - podała spółka w komunikacie.

- Midas w wynikach za 2015 rok rozpozna aktywo z tytułu podatku odroczonego w Aero 2, co wpłynie na skonsolidowany zysk netto spółki w wysokości 126 mln zł - podał Midas w komunikacie.

diary95

- Elektrotim liczy, że w tym roku uda mu się zbliżyć do wyników z roku 2015. Spółka, jak co roku, powinna podzielić się zyskiem z akcjonariuszami - wynika z wypowiedzi Andrzeja Diakuna, prezesa spółki.

- EMC Instytut Medyczny dostrzega pewne spowolnienie w rozmowach dotyczących prywatyzacji szpitali w Polsce, ale ma dużą szansę na dokonanie akwizycji w pierwszej połowie tego roku - poinformowała w rozmowie z PAP Agnieszka Szpara, prezes spółki. Firma otworzyła nowy oddział w szpitalu w Piasecznie i planuje kolejne inwestycje.

- Skarbiec TFI chce się koncentrować na zwiększaniu aktywów funduszy wysokomarżowych i rozwiązaniach alternatywnych. Pracuje nad nowymi funduszami, głównie absolute return i alternatywnymi - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Zarząd ZE PAK i związki zawodowe w spółce zdecydowały o rozpoczęciu rozmów, które mają potrwać do końca kwietnia - podała spółka w komunikacie.

diary95

- Neuca ocenia, że rynek hurtu aptecznego w 2016 r. wzrośnie o 1-3 proc. - poinformował PAP Piotr Sucharski, prezes Neuki. Spółka wydała na zakup przychodni w latach 2014-2015 ponad 37 mln zł i nadal chce inwestować w ten segment. Prezes podtrzymał, że dywidenda za 2015 r. powinna być wyższa rdr o 10-15 proc.

- Asbis dzięki przemodelowaniu działalności, ograniczeniu kosztów oraz braku negatywnych zdarzeń jednorazowych, oczekuje poprawy wyników w 2016 r. Do końca marca spółka planuje opublikować oficjalną prognozę.

- Zarząd Kruka ma zamiar rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2015 rok spółka wypłaciła 2 zł dywidendy na akcję - poinformował Kruk w komunikacie.

diary95

- Polimex-Mostostal prowadzi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad rozmowy ws. wzajemnych roszczeń na kontraktach drogowych - poinformowała PAP prezes spółki Joanna Makowiecka-Gaca. W jej ocenie dialog jest obiecujący.

- Polkomtel, operator sieci Plus z grupy Cyfrowego Polsatu, rozpoczął budowę sieci LTE-Advanced opartą o połączone pasma z częstotliwości 1800 i 2600 MHz. Pierwsze stacje działające w tej sieci zbudowano już w Warszawie - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Atal wprowadził do sprzedaży 83 mieszkania i 8 lokali usługowych w ramach III etapu projektu Bagry Park w Krakowie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

diary95

- Spółka zależna Lokum Deweloper kupiła w Krakowie nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni około 3,14 ha - poinformował deweloper w komunikacie. Według wstępnej koncepcji ma na niej powstać ok. 600 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 31 tys. m kw.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

diary95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diary95