Trwa ładowanie...
d2tpylb
04-03-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- W ocenie ministra finansów Pawła Szałamachy polski sektor bankowy jest stabilny - przekazało PAP biuro prasowe resortu.

d2tpylb
d2tpylb

- Prezes GPW Małgorzata Zaleska zapowiada stworzenie nowej strategii rozwoju polskiego rynku kapitałowego, której filarami będzie zachęcanie inwestorów i emitentów do wchodzenia na giełdę, edukacja społeczeństwa i promowanie długoterminowego oszczędzania. W jej opinii rynek kapitałowy powinien odgrywać kluczową rolę przy realizacji planu wicepremiera Morawieckiego.

- PGNiG nie wyklucza, że poziom dywidendy za rok 2015 będzie niższy niż wypłaconej za rok 2014 - poinformował w piątek dziennikarzy wiceprezes PGNiG Bogusław Marzec.

- PGNiG jest zainteresowany aktywami węglowymi w celu zabezpieczenia portfela zakupu węgla - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- PGNiG jesienią, po wynikach szczelinowania dwóch odwiertów, podejmie decyzję w sprawie koncesji łupkowych - poinformował prezes Piotr Woźniak.

d2tpylb

- Strata netto PGNiG, przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w IV kw. 2015 roku 21 mln zł wobec 688 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Portfel importowy PGNiG wymaga opracowania nowej strategii pozyskiwania gazu po 2022 roku, a najbardziej perspektywiczny wydaje się kierunek norweski - napisał w liście do akcjonariuszy prezes PGNiG Piotr Woźniak. Spółka pracuje nad aktualizacją strategii grupy, która ma być opublikowana na początku drugiego kwartału.

- PGNiG spodziewa się w tym roku słabszych wyników segmentu poszukiwanie i wydobycie, wzrostu rentowności w segmencie wytwarzania - podała spółka w prezentacji.

- Rząd chce, by PGNiG Termika zainwestowała w aktywa ciepłownicze JSW - poinformował w piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d2tpylb

- PGNiG chce przejmować w sektorze ciepłowniczym, jest zainteresowany aktywami EDF - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- PGNiG rozważa dwie opcje poprawy struktury portfela importowego: budowę połączenia gazowego z Norwegią i rozwój w kierunku LNG - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo spodziewa się w tym roku stabilnych nakładów inwestycyjnych, zbliżonych do wydatków notowanych w latach poprzednich, jednak z wyłączeniem potencjalnych akwizycji w segmencie ciepłownictwa i energii elektrycznej - poinformowała w piątek Aleksandra Dubosiewicz z relacji inwestorskich spółki.

d2tpylb

- Zarząd PGNiG nie widzi merytorycznych przesłanek do gwałtownego spadku kursu akcji spółki, do którego doszło podczas piątkowej sesji - podał PGNiG w komunikacie.

- Za projekt budowy połączenia gazowego z Norwegią odpowiedzialne są PGNiG i Gaz-System - poinformował w piątek Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Dodał, że w ciągu kilku miesięcy powinien być znany harmonogram inwestycji.

- Idea Bank chce w 2016 roku poprawić zyskowność, kwartalnie wypracowywać 70-90 mln zł zysku. Bank chce zwiększyć marżę odsetkową do 4 proc. i utrzymywać kwartalną sprzedaż kredytów powyżej 1,5 mld zł - poinformował PAP prezes Jarosław Augustyniak.

d2tpylb

- Małgorzata Kołakowska złożyła z dniem 31 marca rezygnację z funkcji prezesa ING Banku Śląskiego, nowym prezesem będzie Brunon Bartkiewicz - poinformował bank w piątkowym komunikacie.

- Penta, która wspólnie z Krockella ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji EM&F, chce dalej rozwijać spółkę. Ocenia, że w grupie konieczna jest dalsza restrukturyzacja i inwestycje, w tym roku na poziomie 45-50 mln zł - poinformował w rozmowie z PAP Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny Penta Investments,

- LPP i mBank wejdą w skład indeksu CECE od sesji 21 marca - podał Trigon DM, powołując się na komunikat wiedeńskiej giełdy.

d2tpylb

- Zarząd spółki Sonel zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2015 r. wypłacono 0,6 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził w piątek w Katowicach możliwość częściowej sprzedaży wybranych spółek zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Zaznaczył przy tym, że nie jest to jeszcze przesądzone.

- Strategia Atende na lata 2016-2017 r. zakłada m.in. wykorzystanie własnych kompetencji, ekspansję na rynki globalne oraz utrzymanie stabilnej polityki dywidendy, przeznaczając do wypłaty corocznie około 50 proc. zysku netto - podała spółka w komunikacie.

d2tpylb

- Skarb Państwa powinien zachować kontrolę nad PLL LOT, a najlepszą opcją dla spółki wydaje się być pozyskanie inwestora finansowego - poinformowało PAP biuro prasowe MSP. Podkreśliło, że zarząd przewoźnika przygotowuje plan, który wyznaczy najważniejsze kierunki rozwoju spółki.

- Prezes Polimeksu-Mostostalu Joanna Makowiecka-Gaca i wiceprezes ds. finansowych Krzysztof Cetnar zostali w piątek odwołani ze sprawowanych funkcji - poinformowało PAP źródło zbliżone do spółki.

- Rada nadzorcza Polskiego Holdingu Nieruchomości powołała Macieja Jankiewicza na stanowisko prezesa spółki i Zbigniewa Kulewicza jako wiceprezesa ds. zarządzania aktywami nieruchomościowymi z dniem 7 marca oraz Piotra Staronia jako członka zarządu ds. finansowych z dniem 1 kwietnia - podał PHN w komunikacie.

- Daniel Dajewski złożył rezygnację z funkcji prezesa Radpolu z przyczyn osobistych - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb