Trwa ładowanie...
d5o414q

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Projekt ustawy o restrukturyzacji kredytów walutowych powinien zostać złożony w Sejmie w najbliższym czasie. Nie jest jednak obecnie możliwe zadeklarowanie konkretnego terminu - poinformował PAP Przemysław Bryksa, wicedyrektor Biura do Spraw Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP.

Share
d5o414q

- PGE "patrzy" na aktywa EdF i Engie w Polsce - poinformował dziennikarzy Emil Wojtowicz, wiceprezes PGE.

- KGHM w maju zapłacił 101,685 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Energa pozytywnie ocenia przedstawione przez resort energii założenia dotyczące rynku mocy. Liczy, że mechanizmy wsparcia ułatwią uzyskanie finansowania dla projektu budowy nowego bloku w Ostrołęce - ocenia prezes Energi Dariusz Kaśków.

- PZU liczy na znaczący wzrost udziałów w rynku ubezpieczeń majątkowych dzięki rozwojowi Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW - poinformował w środę prezes PZU Michał Krupiński. Do TUW PZUW przystąpiły spółki z grupy PGE.

d5o414q

- Polski Holding Nieruchomości i KGHM TFI podpisały list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy przy realizacji kompleksu biurowo-usługowego we Wrocławiu - poinformowały spółki we wspólnym komunikacie.

- Comarch Polska podpisał umowę na budowę, wdrożenie i utrzymanie systemu ERP w Ministerstwie Finansów - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE. Wartość zlecenia to blisko 14 mln zł.

- Zarząd Grupy Lotos potwierdza zamówienie tankowca "Atlantas", na pokładzie którego znajdują się 2 mln baryłek irańskiej ropy naftowej. Jednostka zawinie do Naftoportu w połowie sierpnia - poinformował Lotos w komunikacie prasowym.

- Giełda Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE) dopuściła akcje GTC do obrotu na swoim głównym parkiecie w ramach notowania spółek zagranicznych. Wejściu na JSE nie będzie towarzyszyć emisja nowych akcji. Debiut planowany jest na 18 sierpnia - podało GTC w komunikacie.

d5o414q

- Spółka Złota 44 zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 72 apartamentów w apartamentowcu przy ul. Złotej 44 w Warszawie - podał BBI Development, dodając, że może to pozytywnie przełożyć się na jego przyszłe wyniki.

- Echo Investment sprzedał w II kwartale 2016 r., w ramach umów przedwstępnych, 160 mieszkań wobec 89 lokali sprzedanych w II kwartale 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Polnord w II kwartale 2016 r. sprzedała na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych 259 lokali netto - podał deweloper w komunikacie. W całym I półroczu grupa sprzedała 536 lokali netto.

- Quantum Qguar wezwał do sprzedaży 235.000 akcji spółki Quantum Software, oferując 8,3 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BDM.

d5o414q

- W środę w pięciu transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 2.575.000 akcji spółki Livechat Software, które stanowią 10 proc. w kapitale zakładowym. Transakcje dokonywane były po cenie 41,4 zł za sztukę.

- Ghelamco Invest planuje emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- The Farm 51 rozpoczął prace nad prospektem emisyjnym w związku z planowanym przeniesieniem na główny parkiet GPW i chce go złożyć do KNF przed końcem roku. Spółka nie ma zapotrzebowania na kapitał, a zapadające w 2017 r. obligacje spłaci ze środków własnych lub z objęcia akcji przez posiadaczy warrantów.

- Warszawski deweloper Tower Investments zadebiutuje na rynku NewConnect w lipcu 2016 roku, a w połowie roku 2017 chce przenieść notowania na rynek główny GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym przed konferencją. Deweloper planuje przeprowadzenie na przełomie III i IV kwartału emisji obligacji o wartości 15 mln zł.

d5o414q

- Zarząd notowanej na rynku NewConnect spółki Seka podjął decyzję o zwołaniu NWZ w sprawie uruchomienia skupu do 200 tys. akcji własnych, stanowiących nie więcej niż 5 proc. kapitału zakładowego - podała spółka w komunikacie.

- Włoski dystrybutor żywności ekologicznej, firma EcorNaturaSi, kupiła ok. 63,42 proc. akcji spółki Organic Farma Zdrowia, uprawniających do wykonywania ok. 55,65 proc. ogólnej liczby głosów na WZ spółki - podała Organic Farma Zdrowia w komunikacie. Wartość transakcji wyniosła 39,07 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d5o414q

Podziel się opinią

Share
d5o414q
d5o414q