Trwa ładowanie...
d3o13kp

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Nie ma pomysłu wprowadzenia podatku od telekomów. Częstotliwości z zakresu 700 MHz będą najprawdopodobniej rozdysponowane w 2022 r., chyba że operatorzy wcześniej zgłoszą chęć ich zakupu. Zarzuty KE ws. aukcji LTE nie będą miały wpływu na wynik samej aukcji - poinformowała w wywiadzie dla PAP Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Share
d3o13kp

- Ministerstwo Cyfryzacji nie przewiduje wielkich projektów IT, które mogłoby wykonać jedynie kilka dużych firm IT. Chce dać szansę mniejszym firmom. Pieniądze na informatyzację mają być wydawane rozważnie. Resort chciałby przejąć odpowiedzialność za realizację projektu P1. Chciałby też, aby jak najszybciej dokończony i oddany został system ISOK.

- Jednym z najpoważniejszych obszarów zainteresowania UKE powinna być ochrona użytkowników telekomunikacyjnych - poinformowała PAP Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. W jej ocenie prezes UKE powinien mieć silniejsze narzędzia zbiorowe. Jedną z koncepcji jest przejęcie całej sektorowej regulacji z UOKIK do UKE.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w październiku 2016 roku wyniosła 8,86 USD/bbl wobec 7,31 USD/bbl we wrześniu 2016 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- KGHM we wrześniu zapłacił 110,8 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

d3o13kp

- Prairie Mining podpisał z China Coal porozumienie o współpracy przy finansowaniu i budowie kopalni Jan Karski na Lubelszczyźnie - podał Prairie Mining w komunikacie.

- 29 listopada odbędzie się NWZ Jastrzębskiej Spółki Węglowej w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń - podała spółka JSW w komunikacie.

- Jastrzębska Spółka Węglowa zastąpi Energę i Eneę w indeksie MSCI Poland - oceniają analitycy VTB, cytowani przez agencję Bloomberg.

- PGE Dystrybucja skorzystała z prawa opcji na dostawy od Apatora jednofazowych i trójfazowych liczników energii elektrycznych w 2017 r. o łącznej wartości 39,8 mln zł - podał Apator w komunikacie.

d3o13kp

- PKN Orlen przedłużył na kolejny rok współpracę z Saudi Aramco obejmującą dostawy ropy naftowej do rafinerii koncernu w Polsce, Czechach i na Litwie - podał PKN w komunikacie. W efekcie kontrakt będzie obowiązywał do 31 grudnia 2017 r.

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w październiku 2016 r. wyniosły ponad 460 mln zł i były o 47,2 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Przychody grupy LPP ze sprzedaży w październiku 2016 roku wyniosły ok. 614 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 24 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Kruk, który zamierza podwyższyć kapitał o maksymalnie milion akcji, chce w ciągu roku przejąć firmy windykacyjne we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Spółka oczekuje silnej podaży portfeli wierzytelności Europie i planuje dalsze duże inwestycje w portfele - poinformowali przedstawiciele spółki.

d3o13kp

- W okresie wypowiedzenia umowy o współpracy między wydawnictwem Muza a siecią księgarni Matras nie doszło do wynegocjowania warunków nowej umowy oraz uregulowania przez Matras należności powstałych w czasie obowiązywania dotychczasowej umowy - podała Muza w komunikacie.

- Czeska OKD w najbliższym czasie planuje rozpocząć poszukiwania inwestora strategicznego - podała spółka w komunikacie na swojej stronie.

- Czeska grupa inwestycyjna Arca Capital złożyła skargę do Komisji Europejskiej na polski rząd za wsparcie górnictwa - podała spółka w komunikacie, cytowanym przez agencję Bloomberg.

- Rada nadzorcza spółki Węglokoks Kraj odwołała w środę prezesa tej górniczej firmy Krystiana Kozakowskiego i jego zastępcę ds. handlowych Andrzeja Krzyształowskiego. Węglokoks Kraj to spółka, do której należy kopalnia węgla kamiennego Bobrek-Piekary.

- Grupa Stalproduktu miała w III kwartale 74,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 91,8 mln zł zysku operacyjnego - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3o13kp

Podziel się opinią

Share
d3o13kp
d3o13kp