Trwa ładowanie...
d39d9a0

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

BZ WBK spodziewa się, że tegoroczny zysk, skorygowany o ubiegłoroczną transakcję Aviva oraz tegoroczne przejęcie Visa Europe i wpływ podatku bankowego, będzie wyższy niż rok wcześniej. Po pierwszej połowie roku tak liczony zysk banku był o 1 proc. wyższy rok do roku - poinformował na konferencji pełniący obowiązki prezesa banku Gerry Byrne.

Share
d39d9a0

BZ WBK spodziewa się, że koszty ryzyka kredytowego banku pozostaną stabilne, w okolice 75 punktów bazowych, do końca tego roku. Bank liczy na spadek wskaźnika nieterminowo spłacanych kredytów - poinformował na konferencji Eamonn Crowley, członek zarządu BZ WBK, szef pionu zarządzania finansami banku.

BZ WBK liczy na sprzedaż od 900 mln zł do 1 mld zł kredytów gotówkowych w kolejnych kwartałach, po tym jak sprzedaż w pierwszym kwartale była jednorazowo podwyższona przez kampanię marketingową - podali przedstawiciele banku. Dodali, że spodziewają się dalszego obniżania kosztów działania banku.

Zysk netto grupy BZ WBK w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 723,5 mln zł z 556 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 9,8 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 659,1 mln zł.

UniCredit zakończył rozmowy z Banco Santander i Sherbrooke Acquisition Corp w sprawie połączenia Pioneer Investments i Santander Asset Management - podał UniCredit w komunikacie prasowym. Grupa rozważy alternatywy dla Pioneera, w tym jego IPO.

d39d9a0

Budimex, który wyraźny wzrost zysku w I poł. roku zawdzięcza m.in. spadającym cenom materiałów i podwykonawstwa, spodziewa się stabilizacji ich cen w drugiej połowie roku. Budowlana grupa niepokoi się brakiem nowych przetargów infrastrukturalnych i sygnalizuje, że jeśli się nie pojawią to o wzrosty w 2017 r. może być trudno.

Portfel zamówień grupy Budimex na koniec czerwca 2016 roku wynosił 9,27 mld zł. Wartość netto kontraktów podpisanych w pierwszym półroczu to 3,07 mld zł w porównaniu do 2,88 mld zł w analogicznym okresie roku ubiegłego - podał Budimex w komunikacie.

Grupa Budimex zwiększyła w II kw. 2016 r. zysk operacyjny o 40,6 proc. rdr do 115,4 mn zł. Przychody wzrosły w tym czasie o 1,4 proc. do 1,44 mld zł - wynika z wyliczeń PAP.

Polimex Energetyka, spółka z Grupy Polimex-Mostostal, zrealizuje dostawy konstrukcji stalowych na potrzeby budowanego bloku nr 11 w Elektrowni Turów - poinformował Polimex w komunikacie prasowym.

d39d9a0

Spółka zależna Mostostalu Zabrze odstąpiła od przedwstępnej umowy sprzedaży, zawartej ze spółką Nordhale Investments należącą do Grupy Pinnacle, dotyczącej nieruchomości obejmującej działki zlokalizowane w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 306 - poinformował Mostostal w komunikacie.

LPP skorygowało sprzedaż w sklepach porównywalnych, tak zwane LFL, za drugi kwartał 2016 roku z ok. 3 proc. do 6 proc. i narastająco za okres styczeń - czerwiec 2016 z ok. 3,5 proc. do 5,2 proc. Błąd wynikał z zastosowania wartości LFL w zł zamiast w walutach lokalnych - poinformowała spółka w komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Sfinksa w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii N - poinformowała KNF w komunikacie.

Kofola ČeskoSlovensko zakończy produkcję w zakładzie Hoop Polska w Bielsku Podlaskim. Restrukturyzacja potrwa od sierpnia do grudnia tego roku. Zwolnienia mogą dotknąć do 137 pracowników, czyli ok. 26 proc. załogi polskiej spółki - podała Kofola w komunikacie.

d39d9a0

Fundusze Quercus Towarzystwo Funduszy przekroczyły łącznie 5 proc. ogólnej liczby głosów w Kredyt Inkaso - poinformowała spółka. Fundusze te mają teraz akcje dające 653.260 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 5,05 proc. ogólnej liczby głosów na walnym.

Notowana na NewConnect spółka Makora Krośnieńska Huta Szkła planuje emisję akcji z prawem poboru - poinformowała spółka w swojej nowej strategii na lata 2016-2020.

Zysk niemieckiego koncernu farmaceutycznego Bayer okazał się w II kwartale 2016 r. wyższy od oczekiwań. Nieco słabsza była sprzedaż, ale to nie przeszkodziło w podwyższeniu przez spółkę prognoz na 2016 r.

Coca-Cola zanotowała w II kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 60 centów - podała spółka w raporcie kwartalnym.

d39d9a0

Skorygowana strata na akcję spółki Boeing wyniósł w drugim kwartale 0,44 USD - podał Boeing w środowym raporcie kwartalnym.

Zdaniem zarządu Banku BPH cena w wezwaniu do sprzedaży jego akcji odpowiada wartości godziwej spółki - poinformował bank w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d39d9a0

Podziel się opinią

Share
d39d9a0
d39d9a0