Trwa ładowanie...
d1xhjh7
02-03-2016 18:15

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Marek Woszczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa PGE z dniem 30 marca - podała spółka w komunikacie. Rezygnację złożył też Grzegorz Krystek, wiceprezes ds. operacyjnych i handlu.

d1xhjh7
d1xhjh7

- Netia w ramach ogłoszonej modernizacji sieci chce objąć 2,55 mln gospodarstw domowych siecią światłowodową o prędkości 1 Gb/s - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. W ciągu 7-8 lat penetracja usługami na sieci ma wzrosnąć do 26 proc. z ok. 16 proc. obecnie.

- Emperia może być zobowiązana do zapłaty 182,3 mln zł podatku od transakcji z 2011 roku wraz z odsetkami - podała spółka w komunikacie.

- Łączna wartość odpisów KGHM z tyt. zaktualizowanych testów na utratę wartości po uwzględnieniu efektu podatkowego wynosi 1.298 mln USD - podała spółka w komunikacie.

- Getin Holding zawarł z LC Corp B.V. umowę sprzedaży 39,26 proc. akcji Getin Leasing i warunkową umowę sprzedaży 10,02 proc. akcji tej spółki - poinformował Getin Holding w komunikacie.

d1xhjh7

- Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 239 mieszkań w ramach inwestycji Słoneczna Morena oraz 70 lokali w kolejnym etapie projektu Lawendowe Wzgórza. Oba osiedla są zlokalizowane w Gdańsku - podała spółka w komunikatach.

- Introl chce w 2016 roku poprawić przychody i zysk z rekordowego 2014 roku, jest blisko przejęcia spółki z branży energetycznej i zdecydował się na zwiększenie poziomu inwestycji w Limatherm, dzięki czemu podwoi ona swoje zdolności produkcyjne - poinformowali w środę przedstawiciele spółki.

- Obecny backlog Comarchu na kolejne lata jest kilkanaście proc. wyższy rdr. Grupa zakłada w 2016 r. wzrost przychodów, choć będzie o to trudno. Chciałaby wypracować marżę zbliżoną do tej z 2015 r. Comarch przewiduje capex na 2016 r. na około 120-130 mln zł. Dynamika wzrostu zatrudnienia będzie niższa niż w 2015 r.

- Proces wprowadzenia urządzenia Braster Tester przebiega zgodnie z harmonogramem, uruchomienie produkcji nastąpi w lecie tego roku, a produkt wejdzie na rynek w październiku - poinformował Marcin Halicki, prezes spółki Braster. Jak dodał, spółka myśli o dofinansowaniu kapitałem dłużnym lub o małej emisji akcji.

d1xhjh7

- Fortum Holding nabył w wezwaniu 111.892.261 akcji Duonu, dających 93,35 proc. w kapitale zakładowym grupy - podał pośredniczący w transakcji Pekao IB.

- Odpis aktualizujący obniży wynik netto Grupy Azoty za 2015 r. o 10,7 mln zł, a wynik operacyjny o 13,2 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- ENRAV FIZAN reprezentowany przez AgioFunds TFI wszedł w akcjonariat notowanej na rynku NewConnect spółki Biogened i ma 32,2 proc. udział w jej kapitale zakładowym - podała firma w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7