Trwa ładowanie...
d1ly6fo

Netia

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons, fot: Netia

Netia jest polską firmą z branży telekomunikacyjnej, wchodzącą w skład Grupy Netia. W swojej ofercie ma dostęp do telewizji osobistej i stacjonarnej, internetu oraz usługi w zakresie telefonii.

Netia - historia firmy

Netia powstała w 1990 r. pod nazwą R.P. Telekom. Działalność firmy rozpoczęła się od uzyskania koncesji na świadczenie usług telekomunikacyjnych w zasięgu lokalnym. W 1998 r. firma miała już powyżej 100 tys. użytkowników. Na Giełdzie Papierów Wartościowych pojawiła się dwa lata później.

Kolejna dekada przyniosła rozwój technologii, a Netia udostępniła klientom bezprzewodowy internet. W 2006 r. przejęła operatora Pro Futuro, ale przełom nastąpił rok później, kiedy marka uzyskała możliwość wykorzystania okablowania Telekomunikacji Polskiej, (TP była monopolistą, ale była zmuszona przez UKE do udostępnienia sieci innym uczestnikom rynku). Dzięki temu, zwiększyła swój zasięg, obejmując cały kraj. Od 2006 do 2009 roku nastąpił duży skok - liczba klientów szerokopasmowego internetu Netii wzrosła z 70 do 500 tys.

W 2008 r. Netia kupiła Tele 2 Polska, w 2011 r. - Crowley Data Poland (dziś funkcjonuje jako CDP Netia) i Telefonię Dialog, a w 2015 r. wszystkie udziały w spółce TK Telekom.

Notowania akcji Netia SA

Netia SA jest częścią Grupy Netia. Oprócz niej znajdują się tu: InterNetia Sp. z o.o. wraz ze wszystkimi spółkami zależnymi, CDP Netia, Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o. i TK Telekom.

Obecnym prezesem Netia SA jest Katarzyna Iwuć. W składzie Zarządu oprócz niej są także: Stefan Radzimiński, Aster Papazyan i Tomasz Dakowski. Siedziba firmy Netia znajduje się na ul. Poleczki 13 w Warszawie.

Najwięcej akcji Netia SA posiada Cyfrowy Polsat - 31,76 proc. Wśród akcjonariuszy są też m.in.: SISU Capital Ltd., Fundusze Inwestycji Polskich TFI SA, PZU OFE "Złota Jesień", Nationale-Nederlanden OFE i Aviva OFE.

Kapitał zakładowy Netia SA wynosi 348 558 065 zł.

Netia - oferta

Netia oferuje użytkownikom prywatnym, firmom oraz instytucjom dostęp do telewizji, internetu i telefonii:

  • telewizja Netia- kilka pakietów do wyboru, do 155 kanałów telewizyjnych; istnieje możliwość wypróbowania niektórych kanałów za darmo w ramach okna otwartego w Telewizji Osobistej;
  • internet Netia - pakiety internetowe po 100, 300 i 900 Mb/s; obecnie sieć światłowodów ma długość ok. 23 tys. km; modernizacja potrwa do 2020 r.;
  • telefonia Netia - oferty do telefonów stacjonarnych i komórkowych, usługi dostępne także w pakietach z telewizją i internetem;
  • dodatkowe usługi Netii - Bezpieczny Internet, Pomoc w w domu (typowe naprawy prowadzone przez hydraulika, ślusarza, dekarza itp.).
d1ly6fo

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ly6fo
d1ly6fo
d1ly6fo
d1ly6fo