Trwa ładowanie...
dyrof2j

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Agencja Fitch zmieniła perspektywę ratingu Tauronu do "negatywnej" ze "stabilnej" i podtrzymała długoterminowy rating spółki na poziomie "BBB" - poinformował Fitch w komunikacie prasowym.

Share
dyrof2j

- Budimex wypracował w III kw. 2015 r. 54,6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 47,89 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Wynik okazał się 4,6 proc. niższy od konsensusu, który przewidywał 57,2 mln zł zysku netto.

- Portfel zamówień grupy Budimex na koniec września 2015 roku wynosił 7,43 mld zł. Wartość netto kontraktów podpisanych w pierwszych trzech kwartałach to 4,79 mld zł - podał Budimex w komunikacie.

- Pozycja gotówkowa netto grupy Budimeksu na koniec września miała wartość 1,81 mld zł i była 53,7 proc. wyższa niż w analogicznym okresie rok wcześniej - podał Budimex w komunikacie.

dyrof2j

- Budimex spodziewa się wzrostu dynamiki sprzedaży w 2016 r. i chce utrzymać rentowność na poziomie zbliżonym do obecnego. Grupa czeka obecnie na podpisanie kontraktów o wartości około 0,5 mld zł. Jeśli to się uda kontraktacja w 2015 r. może przekroczyć 7 mld zł - podał Budimex w komunikacie.

- Idea Bank spodziewa się, że w kolejnych kwartałach zysk netto grupy będzie oscylował w przedziale 70-90 mln zł. Bank liczy na utrzymanie marży odsetkowej i na 1,5 mld zł kwartalnej sprzedaży kredytów. Bank ocenia, że spełni wyższe wymogi kapitałowe - poinformował PAP prezes Jarosław Augustyniak.

- Zysk netto grupy Idea Banku w III kwartale 2015 roku wyniósł 85,7 mln zł, czyli był o 30 proc. niższy niż rok wcześniej - poinformował bank w raporcie.

- PKP Cargo oczekuje, że - w scenariuszu bazowym - krajowy rynek przewozów towarowych wzrośnie do 2020 roku do 54 mld tonokilometrów z ok. 50 mld tkm w 2014 roku - podała spółka w prezentacji strategii na lata 2016-2020.

dyrof2j

- PKP Cargo zakłada w strategii, że udział pracy przewozowej poza Polską ma wzrosnąć w 2020 roku do ok. 22 proc. z 2 proc. w zeszłym roku - podała spółka w prezentacji strategii na lata 2016-2020.

- Radpol wdraża programy oszczędnościowe, które mają przynieść grupie w przyszłym roku 4,4-5,2 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Zarząd przesuwa ogłoszenie strategii na przyszły rok.

- Budimex z optymizmem patrzy na perspektywy 2016 r., dwucyfrowych wzrostów spodziewa się jednak dopiero w 2017 r., kiedy zaawansowane będą realizacje kontraktów infrastrukturalnych - poinformował prezes spółki Dariusz Blocher. Grupa nie odczuwa obecnie wzrostu cen materiałów, ale widzi symptomy wzrostu presji płacowej.

- Comarch podpisał z ARiMR umowę na realizację zadań z zakresu modyfikacji i rozwoju systemu OFSA-PROW 1420 wraz z realizacją niezbędnych zleceń operacyjnych. Wartość umowy to 8,4 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

dyrof2j

- Energa uruchomiła koło Torunia farmę fotowoltaiczną o mocy prawie 4 MW - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Fundusze zarządzane przez Noble Funds TFI zmniejszyły udział w akcjonariacie Vantage Development do 4,95 proc. akcji i głosów na WZ dewelopera - podała spółka w komunikacie.

- Gekoplast na początku 2016 r. planuje przenosiny na rynek główny. Spółka zdecydowała, że debiutowi na GPW nie będzie towarzyszyć emisja akcji. Firma nie potrzebuje zastrzyku kapitałowego, bo dotychczasowy program inwestycyjny jest na ukończeniu, a decyzja o uruchomieniu kolejnego jeszcze nie zapadła.

- Alior Bank, który zakończył fuzję operacyjną z Meritum Bankiem liczy, że w ramach budowania grupy bankowej przez PZU do końca 2015 roku zostaną podpisane umowy dotyczące akwizycji jednego lub dwóch banków. Rozmowy z tej sprawie są prowadzone z kilkoma podmiotami - poinformował PAP prezes Alior Banku.

dyrof2j

- Polska Grupa Pocztowa, spółka zależna InPostu złożyła ofertę w przetargu na obsługę sądów powszechnych - podał InPost w komunikacie. Ofertę złożyła także Poczta Polska. InPost ocenia, że oferta PGP zdobyła mniej punktów niż Poczty Polskiej.

- Akcjonariusze JWW Invest zdecydują o upoważnieniu zarządu do odstąpienia od uchwalonej w maju emisji do 3 mln akcji - wynika z projektów uchwał na NWZ spółki zwołanego na 25 listopada 2015 r.

- Akcjonariusze notowanej na NewConnect spółki MPL Verbum zdecydowali o wypłacie 0,05 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2014/2015. W sumie na dywidendę trafi 122,2 tys. zł. - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dyrof2j

Podziel się opinią

Share
dyrof2j
dyrof2j