Trwa ładowanie...
d2qc24g
d2qc24g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PGE Dystrybucja spodziewa się w tym roku lekkiego wzrostu wolumenów dystrybuowanej energii. Nakłady inwestycyjne spółki wzrosną w tym roku do prawie 1,7 mld zł, w przyszłym roku skala inwestycji może być podobna - poinformował w rozmowie z PAP prezes spółki Marek Goluch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qc24g

- Platforma Obywatelska przygotowuje projekt ustawy umożliwiającej przewalutowanie hipotecznych kredytów walutowych, którego koszty mają być podzielone pomiędzy kredytobiorcę i bank. Koszt dla banków wyniesie 9-9,5 mld zł - poinformowała na konferencji Krystyna Skowrońska, posłanka PO.

- Restrukturyzacja portfeli walutowych według propozycji Platformy Obywatelskiej nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa sektora bankowego - poinformował na konferencji Jacek Brzezinka, poseł PO.

- Platforma Obywatelska liczy, że projekt ustawy umożliwiającej przewalutowanie hipotecznych kredytów walutowych będzie przyjęty w obecnej kadencji Sejmu - poinformowała na konferencji Krystyna Skowrońska, posłanka PO.

d2qc24g

- Platforma Obywatelska szacuje, że z propozycji ustawy o restrukturyzacji portfeli hipotecznych kredytów walutowych będzie mogło skorzystać około 60 tys. osób - poinformował na konferencji Jacek Brzezinka, poseł PO.

- Restrukturyzacja kredytów walutowych według propozycji PO nie zagrażałaby stabilności systemu finansowego i jest uczciwa wobec kredytobiorców złotowych i podatników - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w środowym komunikacie.

- Spółki energetyczne i inne podmioty finansowe mają do czwartku przedstawić formę pozyskania kapitału gotówkowego, aby zachować ciągłość w kopalniach i sfinansować długoterminowe działania restrukturyzacyjne w górnictwie - poinformował w środę podczas komisji skarbu minister skarbu Andrzej Czerwiński.

- Pekabex, który z niedawnej emisji akcji pozyskał 5 mln zł więcej niż pierwotnie zakładał, przeznaczy dodatkowe środki na kapitał obrotowy. Spółka finalizuje akwizycję w centralnej Polsce - poinformowali przedstawiciele Pekabex podczas debiutu spółki na warszawskiej giełdzie.

d2qc24g

- Kurs praw do akcji Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex w pierwszym dniu notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych spadł o 10 proc. do 9 zł.

- Wikana podtrzymuje cel sprzedaży ok. 300 lokali w 2015 r. Aby go zrealizować zamierza uruchomić w II połowie roku nowe inwestycje na co najmniej 14 tys. m kw. powierzchni użytkowej - poinformował Robert Pydzik, prezes Wikany. Dodał, że spółka negocjuje z bankami warunki kredytów celowych.

- Rafako, które środki z emisji akcji s. J planuje przeznaczyć głównie na pozyskiwanie i realizację kontraktów, obecnie bierze udział w postępowaniach o wartości około 2,5 mld zł, które mają zostać rozstrzygnięte do końca roku. Z obecnego portfela zamówień o wartości 5,5 mld zł, ok. 1 mld zł ma zostać zafakturowane od II do IV kw. 2015 r.

- Hawe planuje emisję do 50 mln akcji serii I, z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w projektach na walne, które odbędzie się 4 sierpnia.

d2qc24g

- Litewska grupa rolnicza Agrowill chce w przyszłym roku podwyższyć kapitał zakładowy w celu pozyskania środków na realizację strategii. Nowe akcje mogą stanowić ok. 20 proc. w podwyższonym kapitale - poinformowała spółka w komunikacie.

- Grupa Marvipol chce kupić 5,3 ha gruntów na warszawskiej Białołęce za łącznie 25 mln zł. Spółka planuje budowę ok. 1000 mieszkań na tych terenach - poinformowała spółka w komunikacie.

- PKP Cargo weszło w spór zbiorowy z działającymi w spółce organizacjami związkowymi - poinformowało PKP Cargo w komunikacie. Zarząd spółki ocenia, że roczny koszt postulatów strony związkowej to ok. 120 mln zł.

- Grupa Robyg szacuje, że liczba lokali uznanych w przychodach w II kwartale 2015 r. wynosi około 200 - podała spółka w komunikacie.

d2qc24g

- Walne zgromadzenie Kofoli zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 3,66 mln zł, co oznacza wypłatę 0,65 zł na akcję. Na skup do 115.911 akcji własnych po 57 zł za walor zostanie przeznaczone 6,15 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2qc24g

Podziel się opinią

Share
d2qc24g
d2qc24g