Trwa ładowanie...
d3ur3yw
d3ur3yw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PZU nie jest zainteresowane bezpośrednią inwestycją w Nową Kompanię Węglową, ale nie wyklucza udziału w finansowaniu dłużnym sektora węglowego, jeśli dług będzie zabezpieczony i zagwarantuje odpowiednią stopę zwrotu - poinformował w środę dziennikarzy prezes PZU Andrzej Klesyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ur3yw

- Sytuacja polskiego sektora bankowego jest bardzo dobra, zaś kwestia kredytów we franku szwajcarskim jest jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stoją banki działające w kraju - ocenił podczas wystąpienia w Sejmie prezes NBP Marek Belka.

- Banki nie powinny obecnie wypłacać dywidend, a zyski powinny przeznaczać na budowanie buforów bezpieczeństwa - ocenił w środę prezes NBP Marek Belka.

- Posiadanie zróżnicowanego sektora bankowego jest korzystne i dobrze, by banki "krajowe", czyli posiadające centrale w Polsce, miały istotny udział w rynku - ocenia prezes NBP Marek Belka.

d3ur3yw

- Rada nadzorcza Ciechu odwołała w środę Dariusza Krawczyka z funkcji prezesa spółki. Jego miejsce zajął Maciej Tybura - podała spółka w komunikacie. Rada Nadzorcza nie podała powodu odwołania.

- Gino Rossi liczy na poprawę rentowności w drugim półroczu - poinformował w rozmowie z PAP prezes Tomasz Malicki. Ocenia, że wykonanie tegorocznej prognozy zakładającej 27 mln zł EBITDA jest możliwe do osiągnięcia.

- Grupa ZUE rozmawia z kilkoma krajowymi podmiotami o współpracy przy uruchomieniu produkcji elementów do infrastruktury szynowej. Działalność produkcyjna miałaby być realizowana przez przejętą w kwietniu spółkę Railway. Rozmowy powinny zakończyć się w tym roku - poinformował PAP prezes ZUE Wiesław Nowak.

- Obecny portfel zleceń ZUE opiewa na ok. 900 mln zł. Spółka czeka na wysyp kontraktów, które będą finansowane z funduszy unijnych. Machina rozkręca się powoli, ale 2016 rok powinien już przynieść dużo nowych zleceń. Spółka przygotowuje się do boomu i inwestuje środki m.in. w zakup maszyn.

d3ur3yw

- Cyfrowy Polsat planuje spłacić 29 lipca, przed terminem zapadalności, 1 mld zł kredytu terminowego (and. senior facilities agreegement) - podała spółka w komunikacie.

- Groclin podpisał z koncernem Volkswagen list intencyjny ws. sześcioletniej umowy o szacunkowej wartości blisko 60 mln euro - podała spółka w komunikacie.

- Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zaktualizował kwotę kosztów osieroconych na 2016 rok - podał URE w komunikacie. Wytwórcy mają otrzymać łącznie ok. 469 mln zł.

- Miraculum planuje pozbyć się większości zadłużenia w perspektywie pięciu lat, a najtrudniejszych wierzytelności w ciągu dwóch lat - poinformowała PAP Monika Nowakowska, prezes Miraculum. Dodała, że za dwa lata możliwe będą pierwsze przejęcia.

d3ur3yw

- Akcjonariusze Prime Car Management na środowym walnym zgromadzeniu nie zgodzili się na zaproponowany przez zarząd spółki program motywacyjny - podało PCM w komunikacie.

- Coca-Cola zanotowała w II kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 63 centów - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3ur3yw

Podziel się opinią

Share
d3ur3yw
d3ur3yw