Trwa ładowanie...
d2bghqu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Podatek miedziowy powinien być powiązany z cenami miedzi, a nie z produkcją - poinformował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, cytowany przez agencję Bloomberg. Dodał, że podatek powinien być antycykliczny.

Share
d2bghqu

- PZU "zdecydowanie" nie powinno kupować Banku BPH powyżej wartości księgowej - poinformował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, cytowany przez agencję Bloomberg. Dodał, że ostateczna decyzja należy do zarządu PZU.

- Środowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Alior Banku zdecydowało, że zysk osiągnięty w 2015 roku w całości trafi na kapitał zapasowy.

- Zarząd Pagedu rekomenduje wypłatę 2 zł brutto dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na ten cel miałoby trafić 31 mln zł. To przełoży się, przy obecnej rynkowej wycenie, na 3,8-proc. stopę dywidendy.

d2bghqu

- Zapisy na akcje Magellana w wezwaniu ogłoszonym przez Banca Farmafactoring zostały ponownie przedłużone, tym razem do 5 maja 2016 r. - poinformował w środę pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie BOŚ Banku w sprawie emisji nie mniej niż 22.250.000 i nie więcej niż 43.668.122 akcji serii U zwołano na 27 kwietnia - poinformował bank w projektach uchwał na WZ.

- Zarząd OEX chce wypłacić dywidendę za 2015 r. - poinformował PAP prezes spółki Rafał Stempniewicz. Dodał, że liczy na kilkunastoprocentowy wzrost w nowych segmentach grupy w 2016 r. OEX szuka okazji do przejęć, a ewentualne akwizycje chce finansować długiem i środkami własnymi, a nie przez emisję.

- Rafako planuje, że w 2016 roku rentowność spółki będzie trochę wyższa, a przychody ze sprzedaży będą zbliżone do 2015 roku, kiedy wyniosły 1,55 mld zł. Z kontraktu w Jaworznie spółka w tym roku chce pozyskać około 1 mld zł przychodów - poinformowali w środę przedstawiciele spółki.

d2bghqu

- Bloober Team prowadzi zaawansowane prace na grą z gatunku cyberpunk horror pod tytułem ">observer_". Premiera gry planowana jest w drugiej połowie 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Quercus TFI rekomenduje przeznaczenie na dywidendę 29,8 mln zł, co daje 0,47 zł na akcję, albo w ramach tej kwoty przeprowadzenie skupu akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

- Notowany na rynku New Connect producent gier wideo, Bloober Team, podtrzymuje, że w drugiej połowie roku przeniesie się na parkiet główny. Obecnie pracuje nad prospektem. Ma on być złożony w KNF do końca czerwca. Firma nie planuje emisji akcji. Nie zamierza też wypłacać dywidend.

- Należący do spółki BEST fundusz (BEST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ) zawarł z ING Bankiem Śląskim umowę zakupu portfela wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 92,4 mln zł za blisko 24 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d2bghqu

- Zarząd notowanej na NewConnect spółki Invico skierował do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego - podała spółka w środowym komunikacie.

- Sejmowa komisja finansów publicznych poparła w środę poprawki Senatu do ustawy regulującej rynek finansowy, w tym obniżenie niektórych kar dla inwestorów. Uzupełniono też prezydium Komisji: trafili do niego posłowie PiS Jacek Sasin i Jan Szewczak.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny i2 Development, spółki deweloperskiej z Wrocławia - podał KNF w komunikacie.

- W ocenie przedstawicieli zarówno ATP FIZAN, jak i MCI.EuroVentures, którzy obecnie łącznie kontrolują ponad 39 proc. akcji ATM-u, przy obecnych wskaźnikach zadłużenia spółka nie powinna wypłacać dywidendy z zysku za 2015 rok.

d2bghqu

- Newag zawarł z województwem małopolskim umowę na dostawę 12 Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych (EZT). Wartość kontraktu wynosi 226,96 mln zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Emperii postanowił zwiększyć kwotę przeznaczoną na zakup akcji własnych do 110 mln zł oraz przedłużyć program do 30 września 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- ATM pracuje nad obniżką kosztów oraz aktywizacją działań sprzedażowych i liczy, że w 2016 r. odwróci negatywne tendencje w wynikach, w szczególności w przychodach i EBITDA. Spółka pracuje też nad restrukturyzacją zadłużenia. Zarząd chciałby, aby do końca 2017 r. spółka miała ponad 6 tys. m kw. skomercjalizowanej powierzchni kolokacyjnej.

- GTC zamierza uprościć strukturę grupy poprzez transgraniczne połączenie ze spółkami zależnymi: GTC RH i GTC Real Estate Investments Ukraine. W efekcie chce zoptymalizować procesy zarządcze i obniżyć koszty funkcjonowania grupy - podał deweloper w komunikatach.

d2bghqu

- Spółka PlayWay, producent i wydawca gier PC i mobilnych, złożyła prospekt emisyjny w KNF. IPO planuje w II lub III kw. 2016 r. - poinformował PAP Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

- PGE planuje do 2020 roku budowę farm wiatrowych o łącznej mocy 421 MW, a po 2020 roku spółka planuje budowę farm na morzu o mocy 1000 MW - poinformował podczas środowego posiedzenia komisji energii i skarbu wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek.

- Rada nadzorcza spółki Opteam zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,17 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie. Zarząd spółki chciał by wypłacono 0,15 zł na akcję.

- Trakcja liczy, że w 2016 r. jej przychody wzrosną, natomiast rentowność zostanie utrzymana - poinformował prezes spółki Jarosław Tomaszewski. Dodał, że grupa rozpoczyna działalność na rynku energetyki, złożyła także pierwsze oferty w postępowaniach w Bułgarii.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2bghqu

Podziel się opinią

Share
d2bghqu
d2bghqu