Trwa ładowanie...
d1r15x7

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Decyzja o ewentualnym połączeniu Orlenu i Lotosu będzie należała do zarządów tych spółek - poinformował dziennikarzy Andrzej Czerwiński, minister skarbu.

Share
d1r15x7

- Lotos rozmawia z kilkoma partnerami o zakupie aktywów poszukiwawczo-wydobywczych - powiedział dziennikarzom Zbigniew Paszkowicz, członek zarządu spółki.

- Lotos wmurował kamień węgielny pod budowę kompleksu instalacji pogłębionego przerobu ropy naftowej, składający się na projekt EFRA - podała spółka w komunikacie prasowym.

- URE zdecydował o wprowadzeniu nowego modelu regulacji dużych dystrybutorów energii z elementami jakościowymi - poinformował na środowej konferencji prezes URE Maciej Bando.

d1r15x7

- Prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie wyklucza, że budżet na operacyjną rezerwę mocy w przyszłym roku będzie wyższy.

- Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando ocenia, że konsolidacja energetyki z górnictwem nie jest złym pomysłem, ale nie powinna dotyczyć wszystkich elektrowni.

- KGHM wezwało PBG do ugody w sprawie kontraktu na dostawę czterech kotłów z 2010 roku. Miedziowy koncern żąda zapłaty ok. 1,1 mld zł, wynikających - zdaniem firmy - z kar umownych - podało PBG w komunikacie. Zarząd budowlanej spółki nie zgadza się ze stanowiskiem KGHM.

- Lokum Deweloper chce pozyskać z emisji akcji 97,1 mln zł netto, które planuje przeznaczyć na zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod nowe projekty deweloperskie oraz na wydatki związane z ich realizacją w części niepokrytej kredytem inwestorskim - wynika z prospektu.

d1r15x7

- FBSerwis, z grupy Budimeksu, podpisał kontrakt o wartości 72 mln zł brutto na kompleksowe utrzymanie 154 km dróg w rejonie gdańskim w okresie 5,5 roku.

- Lokum Deweloper, który planuje debiut na rynku głównym warszawskiej giełdy, zamierza przeznaczać na dywidendę do 30 proc. skonsolidowanego zysku. Bartosz Kuźniar, prezes spółki, poinformował, że zarząd będzie rekomendował wypłatę już z zysku za 2015 r.

- Indata Software podpisała porozumienie dotyczące przejęcia 51 proc. udziałów w spółce informatycznej. Wstępnie ustalona wartość transakcji to 9,5 mln zł - podała Indata w komunikacie.

- J.W. Construction rozpoczyna sprzedaż mieszkań i apartamentów w ramach projektu Wola Invest, aparthotelu położonego w Warszawie - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1r15x7

- Wśród czterech konsorcjów, które zostały zakwalifikowane do postępowania na dostawę węzłów teleinformatycznych w wersji kontenerowej i wersji przenośnej dla polskiego wojska jest konsorcjum z udziałem: Comarchu, Cenrex, Armpol i Transbit - poinformowało PAP biuro prasowe Inspektoratu Uzbrojenia.

- Grupa LC Corp sprzedała w trzecim kwartale 2015 roku 503 lokale netto wobec 257 w analogicznym okresie roku poprzedniego - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7