Trwa ładowanie...
d4fvbfp

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Ministerstwo Finansów wystąpiło do pozostałych resortów gospodarczych nadzorujących spółki Skarbu Państwa z inicjatywą opracowania polityki dywidendowej na lata 2017-19 - podał resort finansów w komunikacie prasowym.

Share
d4fvbfp

- Grupo Industrial Saltillo ogłasza przymusowy wykup akcji ACE po 16,2 zł za papier - podał GIS w komunikacie.

- W związku z informacją o ogłoszeniu wykupu przymusowego akcji ACE GPW zawiesza obrót papierami spółki od 23 grudnia - podała giełda w komunikacie.

- GTC Wilson Park, spółka zależna Globe Trade Centre, zawarła przedwstępną umowę kupna budynku biurowego za 32,2 mln euro - podał GTC w komunikacie.

d4fvbfp

- Grupa LPP podpisała z BHS Ltd przedwstępną umowę najmu lokalu handlowego przy Oxford Street w Londynie - podała spółka w komunikacie.

- Oferta konsorcjum Izostalu i Stalprofilu o wartości 50,2 mln zł netto, na dostawę rur izolowanych dla Gaz-Systemu, została uznana za najkorzystniejszą - podała spółka w komunikacie.

- Bogdanka zawarła aneks do umowy na dostawę węgla dla Polenergii Elektrowni Północ, uwzględniający zmianę najpóźniejszego terminu uzyskania finansowania dłużnego na potrzeby budowy bloku I i II elektrowni. Nowy termin to koniec 2018 r. wobec planowanego pierwotnie końca tego roku - podała Bogdanka w komunikacie.

- Comp podpisał z PKN Orlen pięcioletnią umowę ramową, której maksymalna wartość to 84,28 mln zł - podał Comp w komunikacie.

d4fvbfp

- Spółka zależna od Orion Investment zawarła przedwstępną umowę kupna działki o powierzchni 1,06 ha położonej w Skawinie pod zabudowę wielorodzinną. Cena sprzedaży nieruchomości wynosi 6 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Spółka z grupy Robyg zawarła umowę nabycia gruntu w Warszawie w dzielnicy Praga Południe, za łączną cenę 11,85 mln zł brutto - podał deweloper w komunikacie.

- ING Bank Śląski liczy na płatność 31,1 mln euro w gotówce oraz 10,7 mln euro w akcjach w związku z przejęciem Visa Europe przez Visa Inc. - podał bank w komunikacie.

- Fundusze zarządzane przez TFI PZU przekroczyły łącznie próg 5 proc. w akcjonariacie Prime Car Management i mają blisko 5,87 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ tej spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

d4fvbfp

- W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają prace nad uszczegółowieniem planu inwestycyjnego, którego główne założenia zaakceptowali wierzyciele spółki - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Monnari kupiło 34,5 tys., czyli 100 proc. akcji spółki Family Finance. Łączna kwota zapłacona za przejęcie wynosi 701.500 zł i obejmuje cenę za akcje oraz za przejęcie wierzytelności byłego akcjonariusza wobec spółki - podało Monnari w komunikacie.

- Serinus Energy podpisał umowę sprzedaży wszystkich posiadanych przez siebie akcji spółki KUB-Gas Holdings Limited. Akcje KHL nabywa prywatna spółka za środki pieniężne w kwocie wynoszącej 30 mln USD plus korekta kapitału obrotowego i rozliczenia wewnątrz firmowe - podał Serinus w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4fvbfp

Podziel się opinią

Share
d4fvbfp
d4fvbfp