Trwa ładowanie...
d2pv8kr
d2pv8kr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Modelowa marża rafineryjna w sierpniu 2015 roku wzrosła do 11,2 USD na baryłce z 10,9 USD w lipcu. Rok wcześniej w sierpniu marża wynosiła 5 USD - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pv8kr

- Comp ogłosił skup akcji własnych dających prawo do 2,68 proc. ogólnej liczny głosów, oferując 64,3 zł za papier - podała spółka w komunikacie.

- Arctic Paper chce utrzymać w 2015 r. wolumen produkcji z zeszłego roku, bo jego zwiększenie nie jest możliwe - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki. Dodali, że rozważają wygaszenie produkcji w zakładzie w Mochenwangen.

- Libet, producent kostki brukowej, spodziewa się dobrego drugiego półrocza. Spółka zakłada, że w ciągu najbliższych 4-5 lat będzie notować stabilny wzrost na rynku krajowym. Jeśli doszłoby do kupna zakładu produkcyjnego, tegoroczny zysk, podobnie jak zeszłoroczny, pozostanie w spółce.

d2pv8kr

- Atende, które po pierwszym półroczu ma 1,65 mln zł straty netto, spodziewa się, że w przypadku realizacji zgodnie z planem posiadanych w portfelu kontraktów, drugie półrocze i cały 2015 r. będą dla grupy udane - poinformował na konferencji Roman Szwed, prezes Atende.

- Spółka CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, spodziewa się, że marża brutto na sprzedaży w drugim półroczu będzie stabilna rdr, ale w całym roku spadnie. Przychody w tym roku mogą wzrosnąć o ok. 10 proc. - poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu prasowym.

- Spadek rentowności Rafako w pierwszym półroczu to efekt m.in. kontraktu w Jaworznie. Pomimo tego spółka nadal liczy na poprawę rentowności w całym roku. Rafako nie wyklucza, że inwestor może zmienić zakres robót na kontrakcie w Jaworznie w związku z dostosowaniem do wyższych wymogów ochrony środowiska.

- PGNiG Termika ogłosiła przetarg na bodową w formule "pod klucz" kotłowni wodnej gazowo-olejowej o mocy około 390 MWt wraz z jej powiązaniami do istniejącej lub przebudowanej infrastruktury EC Żerań, wraz z instalacją gospodarki olejowej i gazowej - podała spółka na stronach internetowych.

d2pv8kr

- GPW rozważa przeprowadzenie emisji długoterminowych obligacji o stałym oprocentowaniu w celu refinansowania obligacji zapadających w styczniu 2017 r. - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd notowanej na NewConnect spółki Imagis złożył do sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

- Hawe rozpoczęło przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2pv8kr

Podziel się opinią

Share
d2pv8kr
d2pv8kr