Trwa ładowanie...
d4fbqyn
08-11-2016 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- PZU Zdrowie, które do 2020 roku chce mieć 40 placówek własnych, liczy, że przyszły rok przyniesie poprawę rentowności działalności i wzrost marży EBITDA pod koniec 2017 roku do około 10 proc. - poinformował PAP Paweł Kacprzyk, prezes PZU Zdrowie.

Share
d4fbqyn

- CEZ osiągnął w okresie I-III kwartału 2016 r. zysk EBITDA na poziomie 43,8 mld CZK i zysk netto w wysokości 16,7 mld CZK po uwzględnieniu czynników jednorazowych. Spółka obniżyła prognozę zysku EBITDA w całym roku do 56 mld CZK z 58 mld CZK - podał CEZ w komunikacie.

- Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police podjął uchwałę o objęciu 6,3 mln sztuk akcji nowej emisji serii B spółki PDH Polska po 10 zł za walor - podała spółka w komunikacie. Jednocześnie uchylono uchwałę zarządu z 25 października o objęciu 12 mln akcji PDH Polska za łącznie 120 mln zł.

- AmRest spodziewa się mocnych wyników w IV kwartale. Chce w kolejnych latach utrzymać tempo wzrostu EBITDA powyżej 20 proc. - poinformowali we wtorek przedstawiciele grupy.

- Kurs 71Media, dystrybutora e-czytników, wzrósł na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect o 84 proc., do 5,52 zł.

d4fbqyn

- Zarząd Ekokogeneracji złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku firmy - podała spółka w komunikacie.

- Asbis, po dwuletniej przerwie, w 2017 r. może rozważyć powrót do wypłaty dywidendy. Spółka chce zakończyć cały 2016 r. z dodatnimi przepływami z działalności operacyjnej. Asbis planuje utrzymać w 2017 r. udział marek własnych przychodach na poziomie około 12 proc. - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Integrated Solutions z grupy Orange Polska podpisało umowę z Prokuraturą Krajową na odsprzedaż licencji oprogramowania Microsoft i usług stowarzyszonych dla powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Monnari podtrzymuje cel obrony marży brutto na sprzedaży. Kontynuuje rozmowy w sprawie przejęć - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowym spotkaniu.

d4fbqyn

- Na razie nie ma decyzji, czy i kiedy miałaby się odbyć prywatyzacja PKP Intercity. Spółka powinna najpierw osiągać dodatnie wyniki finansowe i to w perspektywie kilku lat - mówi PAP prezes PKP SA Mirosław Pawłowski.

- Zarząd GPW zdecydował o wykluczeniu z obrotu na NewConnect akcji spółek Artnews, BGS Energy Plus, Biomax, Efico-Sinersio, Zakłady Mięsne Mysław, Molmedica oraz Polfa - wynika z wtorkowych uchwał zarządu giełdy.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d4fbqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbqyn
d4fbqyn