Trwa ładowanie...
d28r09z
11-04-2017 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Asseco Business Solutions ogłosiło wezwanie do sprzedaży 1.888.719 akcji Macrologic, czyli 100 proc. akcji spółki, po 59 zł za szt. - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP.

Share
d28r09z

- Cena w wezwaniu AI Prime Bidco S.a r.l. i Rafała Brzoski na akcje Integera została podniesiona do 49 zł za papier z 41,1 zł, a na akcje InPostu do 11 zł za papier z 9,5 zł wcześniej - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- GetBack rozpoczyna program publicznej emisji obligacji i z emisji pierwszej serii planuje pozyskać do 60 mln zł - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

- GetBack, który rozpoczyna program emisji obligacji, planuje w 2017 roku przeprowadzić IPO i z emisji nowych akcji pozyskać środki na dalszy rozwój organiczny. GetBack chce być największą spółką zarządzająca wierzytelnościami w regionie - poinformował Konrad Kąkolewski, prezes spółki.

- Action złożył w sądzie pozew przeciwko HSBC Bank Polska, w którym domaga się zapłaty 174,45 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie, oraz nakazanie bankowi realizacji umowy o kredyt w rachunku bieżącym, gwarancji i akredytyw - podał Action w komunikacie.

d28r09z

- Sąd Okręgowy w Ostrawie opublikował projekt planu restrukturyzacji czeskiej spółki OKD, kontrahenta AWT, który jest spółką zależną PKP Cargo - poinformowało PKP Cargo w komunikacie.

- Zakłady Magnezytowe Ropczyce opublikowały strategię na lata 2017-2020. W ciągu trzech lat spółka przekształci się z producenta materiałów ogniotrwałych w firmę produkcyjno-inżynieryjną zdolną do obsługi inwestycji "pod klucz" - podały ZM Ropczyce w komunikacie.

- Oponeo. pl, którego jednostkowe przychody wzrosły w marcu o 74 proc., ocenia, że pierwsze dwa tygodnie kwietnia są także obiecujące. Za granicą spółka notuje wyraźne wzrosty m.in. w Niemczech. Jednak udział eksportu w przychodach w 2017 r. raczej nie przekroczy 30 proc. z uwagi na dynamiki w kraju.

- Zarząd Fabryki Mebli Forte proponuje wypłatę 0,20 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - podała spółka w komunikacie. W sumie na ten cel trafi 4,8 mln zł.

d28r09z

- Jeden z podwykonawców Sygnity wypowiedział spółce umowę podwykonawczą i wezwał Sygnity do zapłaty ok. 2,4 mln zł kary umownej w terminie do 24 kwietnia i zapłaty ok. 33,8 mln zł zadłużenia - podało Sygnity w komunikacie.

- Amrest Holdings planuje rozwój marki KFC w Austrii. Spółka zamierza otworzyć pierwszą restaurację do końca 2017 roku - podał Amrest w komunikacie.

- Abadon Real Estate w ciągu najbliższych 5 lat, chce wypracować co najmniej 400 mln zł przychodów ze świadczenia obsługi projektów nieruchomościowych, które powstaną na gruntach zakupionych przez fundusz Murapol HRE FIZAN. Fundusz planuje w ciągu najbliższych 2 lat pozyskać w ten sposób min. 200 mln zł - podał Murapol w komunikacie prasowym.

- Konsorcjum z udziałem ZUE podpisało umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe, o wartości 216,7 mln zł netto, z czego na ZUE przypada ok. 71,9 mln zł - podał ZUE w komunikacie. Kolejna umowa z PKP PLK zwiększyła portfel zamówień spółki do ok. 977 mln zł.

d28r09z

- Zarząd Instal Kraków rekomenduje przeznaczenie na dywidendę 1,82 mln zł, co daje 0,25 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- IMS chce wypłacić 0,12 zł dywidendy na akcję z zysku za 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- OFE PZU zwiększył zaangażowanie w Auto Partner i ma 7,37 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i w ogólnej liczbie głosów - podało Auto Partner w komunikacie.

- Fundusze Aviva zeszły poniżej 5 proc. w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Polwaksu - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d28r09z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28r09z
d28r09z