Trwa ładowanie...
d31vuzu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Małgorzata Zaleska została powołana we wtorek przez walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych na stanowisko nowego prezesa spółki.

Share
d31vuzu

- Wtorkowe walne Giełdy Papierów Wartościowych odwołało Wiesława Rozłuckiego z funkcji prezesa Rady Giełdy, nadzorującej działalność spółki.

- Vistula Group chce w tym roku przyśpieszyć rozwój organiczny, zakłada m.in. dwucyfrowy wzrost powierzchni handlowej sieci jubilerskiej - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch. Rozwój ma być finansowany z własnych środków i długiem, temat wprowadzenia W.Kruka na giełdę został zawieszony.

- Vistula Group jest zadowolona z grudniowej sprzedaży i nie wyklucza, że w całym 2015 roku udało się jej wypracować wyniki zbliżone do oczekiwań analityków. W tym roku chce osiągnąć zapisany w programie motywacyjnym cel minimum 29 mln zł zysku netto - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

d31vuzu

- PGNiG Termika bierze udział w dwóch projektach akwizycyjnych na różnym etapie. Spółka byłaby potencjalnie zainteresowana aktywami ciepłowniczymi EDF w Polsce - poinformował Marek Dec, prezes PGNiG Termika.

- Do połowy marca mają zostać złożone ostateczne oferty na blok gazowo-parowy na Żeraniu - poinformował dziennikarzy Marek Dec, prezes PGNiG Termika.

- Konsorcjum Kamsoft i Asseco Poland zakwestionowało decyzję CSIOZ o naliczeniu kary umownej przy projekcie P1. CSIOZ obecnie nie wyklucza kolejnych kroków prawnych, w tym drogi sądowej. Sygnity natomiast potwierdziło gotowość do podjęcia rozmów w zakresie ustalenia możliwości zawarcia porozumienia albo rozwiązania umowy w drodze porozumienia stron.

- W przetargu na utrzymanie i rozwój systemów aplikacyjnych OFSA najtańszą ofertę złożył Comarch. Opiewa ona na 22,1 mln zł. W przetargu tym oferty złożyło łącznie sześciu wykonawców, a wśród nich m.in. Asseco, Qumak i konsorcjum Sygnity - poinformowało PAP biuro prasowe ARiMR.

d31vuzu

- Józef Wolski został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu Kopeksu, a na jego miejsce powołano dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej Kopeksu i prezesa Mostostalu Zabrze, Bogusława Bobrowskiego. Nowym prezesem Mostostalu Zabrze został Aleksander Balcer - poinformował w komunikacie Kopex.

- LPP otworzy w lutym w Gdańsku pierwszy sklep nowej marki Tallinder - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Getin Noble Bank do 18 lutego wpłaci składkę w wysokości 134,1 mln zł na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - poinformował bank w komunikacie.

- Zortrax złożył w KNF prospekt emisyjny. Podtrzymuje plan debiutu na GPW do końca pierwszego półrocza 2016 r. Przed IPO spółka liczy na pozyskanie inwestora finansowego - poinformował Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.

d31vuzu

- Notowana na NewConnect spółka Cloud Technologies w pierwszej połowie 2016 r. planuje się przenieść na główny parkiet warszawskiej giełdy. Spółka obecnie rozgląda się za akwizycjami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Cloud Technologies spodziewa się, że IV kw. 2015 r. wypadł dla spółki równie dobrze jak III kw.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu