Trwa ładowanie...
d2cwwz1

Skuli staruszkę na lotnisku

Coraz więcej Polaków skarży się na lotniskowe służby imigracyjne USA. Dla polskich obywateli nie stosowano taryfy ulgowej, wielokrotnie byli nawet zakuwani w kajdanki i zamykani w aresztach
Share
d2cwwz1

Coraz więcej Polaków skarży się na lotniskowe służby imigracyjne USA. Polacy są zakuwani w kajdanki bez potrzeby i przetrzymywani w celach, pisze "Dziennik".

Gazeta podaje przykład 73-letniej Polki, która przyjechła do Nowego Jorku. Chciała odwiedzić wnuka i syna. Tymczasem wylądowała w celi. Jak się okazało miała ona nielegalnie przedłużyć swój pobyt. "Dziennik" przywołuje też przypadek 81-letniej Polki, którą skuto kajdankami w obawie przed ucieczką.

Polskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych interweniowało już u konsula generalnego USA w Polsce Philipa Mine’a.

d2cwwz1

"Szanujemy prawo Amerykanów do odmowy wpuszczania na swoje terytorium polskich obywateli. Ale postanowiliśmy zwrócić ich uwagę na humanitarny aspekt sprawy" - tłumaczy rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Rzecznik resortu dodał też, że konsul zadeklarował szybkie wyjaśnienie wszystkich incydentów.

Amerykanie chcą uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości, dlatego w Polsce zamierzają przeprowadzić kampanię informacyjną o ich prawie imigracyjnym - pisze "Dziennik".

.

d2cwwz1

Podziel się opinią

Share
d2cwwz1
d2cwwz1