Słabe dane z USA dały pretekst dolarowi do osłabienia

Sprzedaż detaliczna w lipcu nie uległa zmianie w relacji do czerwca, a po odliczeniu wolumenu samochodów wzrosła zaledwie o 0,1 proc. m/m. To rozczarowuje, biorąc pod uwagę, że inwestorzy liczyli na to, że odczyty pobiją prognozy (odpowiednio 0,2 proc. m/m i 0,4 proc. m/m) i dadzą legitymizację do uwiarygodnienia oczekiwań związanych z wyraźniejszym zaostrzeniem polityki przez FED w 2015 r.

Słabe dane z USA dały pretekst dolarowi do osłabienia
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

Tymczasem wygląda na to, że ta nieraz irytująca ostrożność Rezerwy Federalnej z formułowaniem konkretnych oczekiwań, może mieć swoje uzasadnienie. Poczekajmy jeszcze na piątkowe odczyty dotyczące produkcji przemysłowej za lipiec i wstępnych danych nt. nastrojów konsumenckich na połowę sierpnia. Niemniej tak czy inaczej, rynek dostał pretekst do korekty obserwowanego w ostatnim miesiącu osłabienia dolara.

Na wykresie koszyka BOSSA USD widać, że pierwszym celem będą okolice 68,70 pkt. (szczyt z początku czerwca b.r.), ale bardziej realny jest test strefy 68,32-55 pkt.

Na EUR/USD widzimy odreagowanie i rośnie prawdopodobieństwo testu linii szyi odwróconej formacji RGR, która przebiega w rejonie 1,3420. Jej złamanie da pretekst do ruchu w stronę strefy 1,3510-30. Kluczem mogą okazać się jutrzejsze odczyty wstępnych danych nt. PKB za II kwartał ze strefy euro o godz. 11:00. Wcześniej rynki będą zerkać na Francję (godz. 7:30) i Niemcy (godz. 08:00). Wydaje się jednak, że w tym przypadku negatywnego rozczarowania nie będzie, chociaż inwestorzy nie zapominają o tym, że II półrocze może być dość trudne.

Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ

_ Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. _

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
eurusdkurs eurowaluty

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)