Trwa ładowanie...

Słabe piwo zaleje stadiony i letnie sceny

Browary nie palą się do produkcji 3,5 - procentowego piwa, które będzie mogło być sprzedawane na imprezach masowych - pisze "Puls Biznesu".

Share
Słabe piwo zaleje stadiony i letnie scenyŹródło: Jupiterimages
d3sbjv2

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o imprezach masowych, będzie można na nich handlować słabym piwem. Jednak jak wskazują przedstawiciele branży browarniczej, piw o 3,5 procentowej zawartości alkoholu nikt w Polsce nie produkuje.

Związane jest to z tradycją, naszą strefą klimatyczną ale także ze smakiem. - Tego rodzaju napoje nadają się do sprzedaży w krajach o gorącym klimacie - mówi Andrzej Olkowski ze Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Jeśli znajdą się producenci, którzy podejmą się produkcji takiego piwa, to nie trafi ono do sieci handlowych, a jedynie na imprezy. - Sprzedaż słabszych wersji znanych i lubianych przez konsumentów marek piw może zepsuć ich wizerunek - tłumaczy przedstawiciel jednego z browarów.

Wbrew powszechnej opinii słabe piwo nie pojawi się na stadionach w trakcie Euro 2012. Tutaj będą honorowane wymogi UEFA, zgodnie z którymi napój będzie mógł mieć maksymalnie pół procent alkoholu.

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2