Trwa ładowanie...
samochód

Śląskie: Oszukał swych kontrahentów na ponad 2 mln zł

Ponad dwa miliony złotych stracili kontrahenci nieuczciwego przedsiębiorcy z Rajczy (Śląskie). Mężczyzna nie oddawał zaliczek na kupno samochodów, nie płacił właścicielom za auta sprzedane w jego komisach i nie zwracał pożyczonych pieniędzy.

Share
Śląskie: Oszukał swych kontrahentów na ponad 2 mln zł
Źródło: Jupiterimages
d2bx7d1

O zatrzymaniu 25-letniego oszusta przez żywieckich funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą poinformowała we wtorek śląska policja. Mężczyzna usłyszał 106 zarzutów, ale niewykluczone, że zostaną mu postawione kolejne - policjanci szukają jego kolejnych ofiar.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, oszust działał od ubiegłego roku w południowej Polsce i na Słowacji. Pobierał zaliczki na kupno samochodów w różnych częściach kraju lub sprowadzenie ich z zagranicy i nie wywiązywał się z zawartych umów. W Żywcu i Bielsku-Białej prowadził komisy samochodowe, do których przyjmował samochody, ale gdy już je sprzedał, nie przekazywał pieniędzy właścicielom. Pożyczał także pieniądze od osób prywatnych, których nie zwracał - wyliczają policjanci.

d2bx7d1

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Żywcu zatrzymany trafił pod dozór policji. Dzięki pracy policjantów odzyskano mienie o łącznej wartości około miliona złotych - to głównie samochody przyjęte w komis.

Według wyliczeń policjantów osoby, które zaufały 25-latkowi, straciły łącznie ponad dwa miliony złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu 106 zarzutów. Niewykluczone, że sprawca usłyszy kolejne, sprawa uważana jest za rozwojową. Policjanci nadal ustalają pokrzywdzonych oraz gromadzą materiał dowodowy.

Osoby oszukane, które korzystały z usług autokomisu mieszczącego się w Żywcu przy ul. Wesołej oraz w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej, policja prosi o kontakt pod numerem telefonu (33)8672272 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 oraz całodobowo z dyżurnym komendy w Żywcu pod numerem (33)8672200 lub (33)8672255.

d2bx7d1

Podziel się opinią

Share
d2bx7d1
d2bx7d1