Trwa ładowanie...

Służby ścigają eksport leków

Nielegalny eksport leków pod lupą śledczych. Od maja ubiegłego roku zamknięto już pięć hurtowni. Na celowniku jest kolejnych pięć i ponad dwieście aptek. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Służby ścigają eksport lekówŹródło: Flickr, fot: epsos
d4dn8cr
d4dn8cr

Gazeta zauważa, że po drastycznej obniżce ceny leków refundowanych przez resort zdrowia, część z nich, szczególnie drogich, ratujących życie, zaczęło masowo wyjeżdżać za granicę, nie zawsze legalnie. Po tym jak Główny Inspektorat Farmaceutyczny, nadzorujący rynek, policzył, że nawet co trzeci preparat przeznaczony na polski rynek wyjeżdża z kraju, postanowił wypowiedzieć wojnę nielegalnemu eksportowi. Efekty to zamykanie hurtowni i wzięcie pod lupę także aptek.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", firma Dziesięcina, specjalizująca się w obsłudze finansowej aptek, szacuje, że nawet co dziesiąta placówka bierze udział w eksporcie leków. Eksperci zauważają jednak, że często farmaceuci, żeby przetrwać na rynku, nie mają innego wyjścia. Alarmują, że sytuacja aptek, w związku z kolejnymi obniżkami cen i spadkiem marży hurtowej, może się jeszcze pogorszyć.

Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

d4dn8cr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dn8cr