Trwa ładowanie...

Solorz walczy o Plusa

Zygmunt Solorz nie składa broni i otwarcie deklaruje chęć zakupu Polkomtela, czyli spółki, która jest właścicielem sieci Plus. "Puls Biznesu" pisze, że Solorz chce przekonać polityków, że spółka powinna trafić w ręce polskiego kapitału.

Solorz walczy o PlusaŹródło: Jupiterimages
d4g2hg5
d4g2hg5

Według właściciela Polsatu, telekomunikacja to jeden ze strategicznych działów gospodarki i podobnie jak energetyka powinien znajdować się pod kontrolą państwa. Będzie to zupełnie niemożliwe, jeśli ostatnią spółkę telekomunikacyjną pozostającą w polskich rękach sprzeda się zagranicznym inwestorom. Obecnie większościowe udziały w Polkomtelu mają spółki skarbu państwa: KGHM, PKN Orlen, PGE i Węglokoks. Oferty kupna poza Solorzem przedstawiły spółki telekomunikacyjne ze Skandynawii.

Właściciel Polsatu nie ukrywa, że kupno Polkomtela wpisuje się w strategię rozwoju jego koncernu medialnego. Solorz traktuje zakup tej spółki jako inwestycje w nowe technologie, które w przyszłości mają uzupełnić jego ofertę medialną. Obecnie jego spółki rozwijają projekt telefonii cyfrowej czwartej generacji, a zakup Polkomtela z jego bazą infrastrukturalną znacznie obniżyłby koszty inwestycji w sieć LTE.
Więcej o planach Zygmunta Solorza w sprawie Polkomtela w Pulsie Biznesu.

d4g2hg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g2hg5