Trwa ładowanie...
d15xgjs

Sowity zarobek za nieruchomość

Za 85,4 mln zł producent baterii kranowych i zaworów sprzeda Makro Cash and Carry 7-ha działkę w Krakowie.
Share
d15xgjs

Armatura Cały "bank ziemi" jest wart 200 mln zł

Jej wartość ewidencyjna w księgach przedsiębiorstwa to 4,3 mln zł. Wczoraj cała Armatura była wyceniana przez rynek na 129 mln zł. Strony zawarły dopiero przedwstępną umowę sprzedaży, która ma zostać sfinalizowana w ciągu 9-12 miesięcy, po uzyskaniu przez Makro prawomocnych warunków zabudowy działki. Jednak Armatura otrzyma 35,4 mln zł zadatku, który nie przepadnie nawet w przypadku niedojścia transakcji do skutku. 15 mln zł wpłynie do firmy do końca tego miesiąca, a 20,4 mln zł do połowy stycznia.

- _ Wielokrotnie mówiliśmy, że oczekiwana cena sprzedaży tej nieruchomości powinna być wyższa od szacowanych przez analityków 70 mln zł _ - podkreśla Konrad Hernik, prezes Armatury, nawiązując do raportu DM PKO BP z lipca ubiegłego roku. - _ Postaramy się, by wpływy z tej transakcji zostały w jak najmniejszym stopniu uszczuplone podatkowo. Realne wpływy netto powinny być wyższe od 1,1 zł na akcję _ - szacuje Hernik.

d15xgjs

Prezes zaznacza, że firma ma więcej atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych w Krakowie. Na części z nich stoją zakłady Armatury, ale spółka rozważa przeniesienie produkcji poza miasto. - _ Łączna wartość tych nieruchomości przekracza 200 mln zł _- mówi Hernik.

Zarząd spodziewa się dobrego III kwartału i podtrzymuje tegoroczne prognozy, zakładające osiągnięcie 202,7 mln zł przychodów i 7,4 mln zł czystego zarobku. Na razie trwają konsultacje z audytorem w sprawie wpływu zbycia działki na wyniki. - _ Nie wykluczamy więc istotnego podniesienia naszych prognoz _ - mówi prezes.

Adam Roguski

Tekst z kolumny nr 5a Gazety Giełdy Parkiet

d15xgjs

Podziel się opinią

Share
d15xgjs
d15xgjs