Trwa ładowanie...
d3373at

Spółka Apatora przejęła Fellows, może przejąć iMeters

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) -  Apator Powogaz - spółka zależna Apatora - podpisała umowę inwestycyjną, w wyniku której przejął Fellows s.c. i uzyskał prawa do zakupu iMeters sp. z o.o., podał Apator.

Share
d3373at

"Transakcja realizowana jest w wyniku podpisania umowy inwestycyjnej w dniu 30.09.2015 r., zgodnie z którą nastąpiło podwyższenie kapitału w spółce Apator Telemetria sp. z o.o. (zależnej od Apator Powogaz SA) poprzez wniesienie aportem przedsiębiorstwa Fellows s.c. Po rejestracji powyższych zmian w KRS, nastąpi połączenie działalności tych spółek" - czytamy w komunikacie.

Fellows zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem urządzeń i systemów elektronicznych, posiada m.in. technologię meszową, moduły radiowe indukcyjne oraz zaawansowane systemy odczytu GSM.

iMeters jest właścicielem podzielnika kosztów ogrzewania działającego również w systemie meszowym.

d3373at

"Powyższa transakcja wynika z konsekwentnie realizowanej strategii działania linii opomiarowania wody i ciepła poprzez pozyskanie nowych technologii i rozwój portfela produktów w zakresie odczytów radiowych i elektronizacji wodomierzy" - czytamy dalej.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d3373at

Podziel się opinią

Share
d3373at
d3373at