Trwa ładowanie...

Sprzedają dwugroszówki za 1,5 zł

Polskie dwa grosze warte są półtora złotego? Dla niektórych tak. Po tyle chodzi nasz bilon na chińskim portalu aukcyjnym Aliexpress.

Sprzedają dwugroszówki za 1,5 złŹródło: WP.PL
d1tc9va
d1tc9va

Skąd w ogóle tak kuriozalny pomysł? To oferta jednego ze sklepów sprzedających monety i banknoty z całego świata o nazwie "XTT World Banknotes & Coins".

Mały haczyk jest w tym, że kupcy muszą złożyć zamówienie na minimum 10 dolarów, co daje 14 monet o nominale 2 grosze. Użytkownik serwisu "Wykop", na którym udostępniono aukcję zauważył, że jedna z naszych najdrobniejszych monet może być o tyle niezwykła dla kolekcjonerów, że mało który kraj wypuszcza inny nominał monet niż 1, 5 czy 10. Dodatkowo cyfra 2 jest uważana za dobry omen w Chinach. Aczkolwiek ten drugi argument raczej nie ma wpływu na popularność oferty, ponieważ na tej konkretnej aukcji 5 z 6 kupujących pochodzi z Rosji, a jeden z Argentyny.
Ci, którzy zwietrzyli dobry pomysł na biznes powinni powstrzymać się z wystawianiem konkurencyjnych ofert. Nikt raczej nie przebije tak niskich kosztów wysyłki. Np. Rosjanie, którzy zamówili paczkę groszówek muszą za nią zapłacić w najtańszej opcji 3,47 USD, czyli 10,59 zł.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d1tc9va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tc9va