Trwa ładowanie...
studenci
03-11-2010 08:27

"Studentów nie zatrudniamy"

Chcesz dorobić jako magazynier, pracownik pizzerii, sprzedawca? Jeśli jesteś studentem - masz pecha

"Studentów nie zatrudniamy"Źródło: Thinkstockphotos
d43u4id
d43u4id

*Chcesz dorobić jako magazynier, pracownik pizzerii, sprzedawca? Jeśli jesteś studentem - masz pecha. Coraz więcej firm mówi: "Studentów nie zatrudniamy". To może być działanie dyskryminujące - oceniają eksperci. Państwowa Inspekcja Pracy obiecuje przyjrzeć się takim praktykom - pisze "Metro". *

Pracodawców nie przekonują nawet konkretne oszczędności, bo za studenta nie trzeba płacić składek ZUS. - To tylko kilkaset złotych, a po co nam osoba, która w ogóle nie angażuje się w swoją pracę. Studentom nie chce się pracować - uważa Krzysztof Pala, dyrektor ds. rekrutacji w Kancelarii Doradczo-Finansowej w Katowicach, który poszukiwał niedawno pracowników zajmujących się obsługą klientów.

- Jeżeli pracodawca ma konkretne wymagania dotyczące danego stanowiska, powinien je precyzyjnie określić. Może oczywiście obawiać się, że student będzie mniej dyspozycyjny, ale w związku z tym powinien napisać w ofercie "dyspozycyjność do pracy w weekendy". A jeśli boi się, że nowy pracownik ucieknie mu po szkoleniu, można z nim podpisać umowę, która zobowiąże go do pracy przez jakiś czas po szkoleniu, czy zwrotu kosztów w wypadku rezygnacji. A używając jedynie w ogłoszeniu stwierdzenia "studentów nie zatrudniamy" pracodawca może być posądzany o dyskryminację - twierdzi Małgorzata Rusewicz, ekspert rynku pracy z PKPP Lewiatan.

d43u4id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43u4id