Trwa ładowanie...

Światowy inwestor ostrzega

Mark Mobius, jeden z największych inwestorów na świecie ostrzega, że jeśli władza będzie zarządzała emeryturami, to zmieni się charakter systemu emerytalnego i wtedy inwestorzy nie będą chcieli inwestować na polskim rynku, -podaje "Gazeta Polska Codziennie".

Światowy inwestor ostrzegaŹródło: JOHN THYS/AFP
diyhlfm

Mark Mobius, jeden z największych inwestorów na świecie ostrzega, że jeśli władza będzie zarządzała emeryturami, to zmieni się charakter systemu emerytalnego i wtedy inwestorzy nie będą chcieli inwestować na polskim rynku - podaje "Gazeta Polska Codziennie".

Prezes Templeton Emerging Markets Group wyraził taką opinię podczas zorganizowanej przez resort skarbu i warszawską giełdę konferencji IPO Summit. Miał na myśli możliwość przejęcia prywatnych kont emerytalnych przez państwo.

"GPC" pisze, że to "wyraźne ostrzeżenie skierowane do rządu Donalda Tuska, który przymierza się do przejęcia składek gromadzonych przez Polaków w otwartych funduszach emerytalnych".

Rząd ma przedstawić w tym miesiącu raport dotyczący funkcjonowania systemu emerytalnego i podjąć decyzje dotyczące przyszłości OFE.

diyhlfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diyhlfm