Trwa ładowanie...
nfz

Święta urzędników na bogato!

175 tys. zł na świąteczne bony w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jeszcze więcej w Narodowym Banku Polskim - aż 210 tys. zł. To na pewno będą udane święta w domach tych, którzy odpowiadają za nasze zdrowie i bankowców, którzy mają walczyć z kryzysem.

Share
Święta urzędników na bogato!
Źródło: newspix.pl
d396mjw

Tymczasem pacjenci muszą godzinami czekać w kolejce do lekarza. - Dla mnie to katorga. Tym bardziej, że mam problem z biodrem. I na dodatek nie mam pieniędzy na leki, bo dostaję tylko 500 zł renty - żali się Faktowi Alicja Lenard (68 l.), pacjentka warszawskiej przychodni.

Każda wyprawa pani Alicji do lekarza to co najmniej kilka godzin oczekiwania w kolejce. Lekarzy brakuje, a terminy wizyt są bardzo odległe. Podobnie jest z badaniami. Co gorsze, nasza czytelniczka dostaje zaledwie 500 zł renty i niemal wszystko wydaje na leki. Kobieta boi się, że nie starczy jej na wyprawienie zbliżających się świąt.

Premie, bony...

- Nie dość, że urzędnicy ciągle dostają jakieś premie, to jeszcze fundują sobie bony świąteczne. A ja mam tylko rentę. Nie wiem, za co mam urządzić święta, bo mi przecież bonów nikt nie ufunduje - mówi pacjentka.

d396mjw

Takiego problemu na pewno nie będą mieli urzędnicy NBP i NFZ. Do tych pierwszych trafią talony za 210 tys. zł. Jeśli nie uda się ich zrealizować przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia, to będą jak znalazł na Wielkanoc. - Termin realizacji bonów towarowych - nie krótszy niż do 31 marca 2012 - zastrzega sobie bowiem NBP w zamówieniu.

Dobro urzędników

Podobna niespodzianka będzie czekała na pracowników Centrali NFZ. Prezes Funduszu postanowił im sprawić nie lada prezenty i zamawia 3504 sztuki bonów za 175,2 tys. zł. Można za nie będzie kupić nie tylko produkty spożywcze. Urzędnicy będą mogli kupić też m.in. sprzęt RTV, AGD, odzież, obuwie i ubrania. Mikołaj będzie więc bogaty.

d396mjw

Podziel się opinią

Share
d396mjw
d396mjw