Trwa ładowanie...
d4h5ner

Sygnity nie rezygnuje z konsolidacji firm z grupy ani IPO spółki zależnej

23.9.Warszawa(PAP) - Sygnity, które wcześniej zapowiadało wchłonięcie czterech spółek zależnych oraz plan wprowadzenia firmy zależnej na warszawską giełdę, nie rezygnuje z tych...
Share
d4h5ner

23.9.Warszawa(PAP) - Sygnity, które wcześniej zapowiadało wchłonięcie czterech spółek zależnych oraz plan wprowadzenia firmy zależnej na warszawską giełdę, nie rezygnuje z tych pomysłów. Harmonogram ich realizacji nie jest jednak na razie znany - poinformował PAP rzecznik Sygnity Michał Michalski.

Sygnity jesienią 2007 r. zapowiadało plan wchłonięcia czterech spółek zależnych, a miały to być: Winuel, Max Elektronic, Aram i Polsoft. Miało to się stać po zakończeniu procesu uwspólnienia procedur i starannym przygotowaniu.

"Konsolidacja w ramach grupy jest oczywiście przewidziana, ale na razie nie chcemy podawać konkretnych dat tego procesu" - powiedział PAP Michalski.

d4h5ner

Według spekulacji prasowych prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zostanie wchłonięty Aram, który w 100 proc. należy do Sygnity, co miałoby na celu połączenie działalności na rynku publicznym w obrębie grupy.

Jesienią 2007 r. Sygnity zapowiadało także wprowadzenie jednej ze spółek zależnych na GPW do końca 2008 r. Ze względu na koniunkturę na rynku kapitałowym te plany również nie zostaną prędko zrealizowane.

"Nie zrezygnowaliśmy z pomysłu wprowadzenia Sygnity Techonology na giełdę, ale patrząc na obecną kondycję rynku kapitałowego na pewno nie stanie się to w najbliższym czasie" - powiedział Michalski.

Sygnity Technology jest spółką powstałą w wyniku reorganizacji firmy Computerland Serwis, poprzez połączenie oferty usług serwisowych Computerland Serwis oraz obszarów biznesowych związanych z teletechniką i systemami opracowania korespondencji, które zostały przeniesione ze spółki matki.

Grzegorz Suteniec(PAP)

gsu/ gor/

d4h5ner

Podziel się opinią

Share
d4h5ner
d4h5ner