ycipk-p20rgs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
festyn

Szaleją kontrole

Kupcy twierdzą, że skarbówka szaleje. Kierowcy mają takie samo zdanie o działaniach policji, a przedsiębiorcy o częstych inspekcjach. Wszyscy uważają, że nakazał to minister finansów. Urzędnicy zaprzeczają - czytamy w "Dzienniku Polskim".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szaleją kontrole
(Fotolia)
ycipk-p20rgs

Kupcy z jednego z dużych krakowskich targowisk powiedzieli gazecie, że kontrolerzy skarbówki co rusz prowokują przestępstwo, a potem za nie karzą. Podali liczne przykłady takich działań. Skarbówka wywołała też ostatnio popłoch wśród uczestników dożynek, festynów, wystaw ludowych i spotkań kół gospodyń wiejskich - masowy nalot kontrolerów na takie imprezy zdarzył się pierwszy raz. Posypały się kary na tych, którzy oferowali swojskie wyroby.

Są też sygnały o nasilonych kontrolach i karach nakładanych przez Państwową Inspekcję Handlową, sanepid, Inspekcję Transportu Drogowego i inne służby.

Przedsiębiorcy są przekonani, że "nagonka" ma związek z dziurą w budżecie państwa, którą "minister finansów kazał zapełnić". Dowodem mają być nie tylko "nachalne" kontrole, ale i założenia budżetu - 1,5 mld zł wpływów z mandatów drogowych.

ycipk-p20rgs

Zdaniem cytowanych przez gazetę przedstawicieli policji i izb skarbowych, nie ma takich dyspozycji.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p20rgs

ycipk-p20rgs
ycipk-p20rgs