Trwa ładowanie...
d456b28
gpw

Szarża kupujących

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a kupujący w głównej mierze koncentrowali się na akcjach największych spółek.

Share
d456b28

Tuż po otwarciu kupujący szybko sforsowali opory na 2167 i 2182 pkt., na WIG-20, a to stało się zachętą do ataku na kolejne bariery. W kolejnych godzinach kupujący przebili ważny, w moim odczuciu poziom 2203 pkt., jak również linię łączącą wcześniejsze maksima. Zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennego maksimum nieopodal kolejnego ważnego oporu na 2259 pkt. Powyższy pułap wytycza najbliższy opór (jego odpowiednik na WIG-u został wczoraj przebity), a jego sforsowanie będzie zapowiadało atak na szczyt na 2317 pkt. Wcześniej dodatkowy opór widzę na 2287 pkt. który może odegrać pewną rolę. W przypadku pokonania szczytu potwierdzony zostanie trend wzrostowy, a kolejne cele będę widział na 2382 lub też na 2400 pkt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2227 pkt., a w przypadku jego przebicia kupno winno pojawić się na 2211 pkt. Istotne wsparcie, w krótkim terminie, znajduje się na 2182 pkt i ten poziom nie powinien zostać przebity o ile indeks ma kontynuować wzrost. Kluczowe wsparcie znajduje się na 2132 pkt.

Wczorajsza sesja, bardzo pozytywna, ale w dalszym ciągu nie wszystko jest jasne. Czy ten wzrost zapowiada dołączenie przez Polskę do innych globalnych parkietów, które z dużym powodzeniem ustanawiają nowe maksima już od kilku tygodni. Jeśli tak to wzrost winien być dynamicznie kontynuowany w rejonie 2450 lub też 2550 pkt., choć ze względu na strukturę ruchu będzie można sobie wyobrazić zwyżkę z jeszcze większym potencjałem. Ale do tego konieczne jest pokonanie oporu na 2259 pkt. Z drugiej strony pewną ostrożność należy zachować, bowiem część inwestorów w dalszym ciągu będzie zwracała uwagę na formację gwiazdy wieczornej na tygodniowych wykresach świecowych i będzie wykorzystywała wyższe poziomy do sprzedaży akcji. Wczoraj do wzrostu w dużej mierze przyczyniły się akcje banków i zapewne one będą również dziś należały do liderów. Pytaniem pozostaje jak zachowają się spółki surowcowe, ze szczególnym uwzględnieniem KGHM-u. Wczoraj papier przełamał sekwencję coraz niższych maksimów i to bez wątpienia jest
pozytywny prognostyk, ale to potwierdzenia aspiracji do ataku na szczyt na 98 zł konieczne wydaje pokonanie poziomu 91,50 zł, który wytycza najbliższy opór. Pewne obawy może rodzić słabsze zachowanie surowca, który może mieć wpływ na postawę inwestorów na tym rynku.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/23042/biuletyn_230909.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d456b28

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d456b28

Podziel się opinią

Share
d456b28
d456b28