Trwa ładowanie...
d23gsr8
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Szarża kupujących w końcówce

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem do 2083 pkt. Po otwarciu kontrakt wytyczył dzienne minimum na 2022 pkt., a kolejne godziny upłynęły pod znakiem oscylacji w wąskim zakresie.
Share
d23gsr8

O losach sesji przesądziła szarża kupujących w samej końcówce sesji, kiedy to kontrakt wytyczył dzienne maksimum na 2097 pkt. Takie zachowanie oznacza domknięcie luki bessy, co oznacza, iż luka ta nie będzie już luką startującą. Najbliższy opór wytycza wczorajsze maksimum na 2097 pkt., a w razie jego przebicia będę liczył na test 2107 lub też 2124 pkt. Kolejne bariery wytycza linia łącząca maksima, która znajduje się na 2151 oraz szczyt na 2164 pkt. który ma kluczowe znaczenie w krótkim terminie. Najbliższe wsparcie to 2061 pkt., a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2055 pkt. Przełamanie tego wsparcia będzie sugerowało wyczerpanie potencjału wzrostowego, co z kolei winno przełożyć się na test minimów na 2022 oraz 2016 pkt. W razie ich przełamania popyt winien pojawić się na 1964 pkt.

 (fot. DM BZ WBK)
Źródło: (fot. DM BZ WBK)

Strategia gry

W samej końcówce zrealizował się scenariusz z możliwym wybiciem do góry. Dalej zakładam, iż jest to zwieńczenie wcześniejszej korekty, która akurat tu przybrała bardzo dynamiczną formę. Pozycje krótkie broniłbym w dalszym ciągu na 2109 pkt., natomiast nowe krótkie otwierałbym po przebiciu wsparcia na 2055 pkt. Pozycje długie sukcesywnie zamykałbym na wzrostach, a w przypadku spadku, do takiego ruchu skłoniłoby mnie przełamanie 2055 pkt.

d23gsr8

Tomasz Jerzyk
Analityk Techniczny
tomasz.jerzyk@bzwbk.pl

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d23gsr8

Podziel się opinią

Share
d23gsr8
d23gsr8