Trwa ładowanie...

Szczęście w życiu obniża zadowolenie z pracy!

Czy szczęśliwe wydarzenia w życiu prywatnym wpływają na zmniejszenie satysfakcji z pracy? Okazuje się, że jest to możliwe

Szczęście w życiu obniża zadowolenie z pracy!Źródło: Thinkstock
d3f1eq8
d3f1eq8
Czy szczęśliwe wydarzenia w życiu prywatnym wpływają na zmniejszenie satysfakcji z pracy? Okazuje się, że jest to możliwe.

Przełomowe wydarzenia a stosunek do pracy

Na przykład badania pokazują, że czujemy się mniej zadowoleni z pracy nawet do 5 lat po narodzinach pierwszego dziecka. Inne pozytywne wydarzenia w życiu człowieka również mogą wpływać niekorzystnie na odczuwany poziom satysfakcji z pracy. Przy czym taka postawa wobec pracy częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn.

Do takich wniosków prowadzą analizy corocznego poziomu satysfakcji pracowników z Wielkiej Brytanii na przestrzeni od 1991 do 2008 roku, przeprowadzone przez naukowców z Kingston University’s Business School. Co ciekawe, najwyższy poziom zadowolenia z pracy występuje bezpośrednio przed przełomowymi wydarzeniami w życiu człowieka, takimi jak ślub lub narodziny dziecka. Wynikać to może z tzw. efektu spillover, czyli w tym przypadku transferu pozytywnych emocji związanych z sytuacją prywatną pracownika na obszar zawodowy.

Na podstawie: Yannis Georgellisa, Thomas Langeb, Vurain Tabvuma “The impact of life events on job satisfaction” (2012)

MA

d3f1eq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f1eq8