Trwa ładowanie...

Szklanka mleka dla 2,5 mln uczniów

Agencja Rynku Rolnego, że do tegorocznej akcji "Szklanka mleka" zgłoszonych zostało o cztery procent więcej dzieci niż w poprzednim roku szkolnym.

Szklanka mleka dla 2,5 mln uczniówŹródło: Jupiterimages
d4bfucw
d4bfucw

Maria Pawłowska z ARR zaznaczyła, że do programu zgłosiły się w tym semestrze prawie wszystkie szkoły podstawowe (98 procent), które korzystały z niego w ubiegłym roku, czyli ponad 12 tys. placówek. Szkoły dostaną pieniądze na zakup mleka lub produktów mlecznych dla uczniów, które dzieci otrzymają bezpłatnie. Wnioski, składane przez placówki do końca sierpnia, są teraz weryfikowane i do końca września zapadnie decyzja, ile poszczególne szkoły dostaną pieniędzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że środków wystarczy dla wszystkich.

Zgodnie z informacjami PAP w tym roku szkolnym agencja ma do wydania z budżetu krajowego na "szklankę mleka" 118 mln zł, Unia Europejska przeznaczy na ten cel około 50 mln zł, a Fundusz Promocji Mleczarstwa dołoży kolejne 5 mln zł. W sumie tegoroczna akcja ma kosztować około 173 mln zł.

Krajowa dopłata może być przyznawana do mleka białego, mleka smakowego lub innych przetworów mlecznych dla jednego ucznia szkoły podstawowej. Dziecko może dostać jednorazowo 0,25 litra np. mleka lub jogurtu, przez 3 dni w tygodniu.
Równolegle z kampanią mleczna ARR prowadzi akcję "owoce w szkole".

Autor: IP

d4bfucw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bfucw