Trwa ładowanie...

Szwajcaria pozywa Google do sądu

Szwajcaria pozywa do sądu giganta internetowego Google. Spór dotyczy kontrowersyjnej aplikacji Street View, która umożliwia oglądanie w Internecie zdjęć wielu miejsc, głównie miast.

Szwajcaria pozywa Google do sąduŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d3pi83c
d3pi83c

Według wielu użytkowników Street View bardzo się przydaje, jest bowiem dodatkiem do map i można dzięki tej aplikacji łatwiej znaleźć, lub po prostu obejrzeć ulice czy budynki.

Ale zdaniem szwajcarskiego komisarza do spraw ochrony danych, taki program narusza prywatność obywateli. Hanspeter Thuer podkreśla, że twarze sfotografowanych ludzi czy numery rejestracyjne samochodów są na zdjęciach rozpoznawalne. Może być to szczególnie niekomfortowe w przypadku ujęć osób w pobliżu szpitali, więzień czy szkół.

Komisarz poprosił szwajcarski sąd, by ten zdecydował o usunięciu z aplikacji Street View wszystkich zdjęć robionych na terenie Szwajcarii do czasu wydania prawomocnego wyroku.

Firma Google uważa, że jej program jest w Szwajcarii legalny i zamierza walczyć o kontynuowanie projektu. Po Japonii i Wielkiej Brytanii, Szwajcaria jest kolejnym krajem, który sprzeciwia się naruszaniu prywatności przez Google'a.

d3pi83c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pi83c