Trwa ładowanie...

Tabliczki z zakazem

Od 15 listopada sprzedawcy będą mieli obowiązek informować o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia. W sklepie będzie musiała znajdować się widoczna i czytelna informacja o treści: "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18".

Share
Tabliczki z zakazem
Źródło: AFP, Fot: JOHN MACDOUGALL
d2auwmw

Za nieumieszczenie takiej informacji, będzie groziła grzywna do 2 tys. zł. To zamiany w nowej ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Z początkiem września funkcjonariusze policji i straży miejskiej rozpoczęli akcję uświadamiającą właścicielom sklepów i obsłudze zmiany przepisów. Rozdają materiały edukacyjne, ulotki, m.in. naklejki z napisem: "STOP18: zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18".

d2auwmw

Materiały Programu STOP18! docierają również do szkół. Na przykład w Warszawie rodzice uczniów pierwszych klas gimnazjum otrzymają ulotki "Jak uchronić Twoje dziecko przed paleniem?". Dzięki temu będą mogli lepiej przygotować się do rozmowy o palącym problemie. Według badania Komitetu na rzecz dzieci w Polsce KONARD, partnera Programu STOP18!, około 40 procent uczniów pierwszych klas gimnazjum ma za sobą kontakt z pierwszym papierosem.

autor: MJ

d2auwmw

Podziel się opinią

Share
d2auwmw
d2auwmw